Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországban az aaudi Bmw...

Németországban az aaudi Bmw Mercedes mennyire kelendő?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam,hogy családi autóként csak komit vesznek,üzleti életbe meg sedant. Milyen modelleket vesznek? Fiatalabbak,öregek. Mennyre jellemző,hogy használtan veszik meg pár évesen vagy szalonból,esetleg van 10. gazdás,mint itthon?

Aki németországban él vagy sokszor jár,mit lát? Melyik a népszerűbb?


2016. dec. 20. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
mind a 3 marka nepszeru es elegge szeretik a fiatalabb autokat (max 5 eves). Ezutan pedig szeretik cserelgetni. Cegenel szinten, futnak vele 4-5 ev alatt 150-160ezer km-t, aztan ujitanak. Valoban sok a kombi az utazgatasok miatt. De azt is tegyuk hozza, hogy ok sem nagyon kimelek, ahogy neztem, eloszeretettel nyomnak padlogazt a jeghideg autoval...mondjuk nekik van is penzuk szervizeltetni.
2016. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ja ezt elfelejtettem:


en inkabb Ford parti vagyok, es amikor meg nem is tudtam, hogy kijottek az uj Focus/Mondeo/Fiesta modellek, mar egy rakatot lattam az utcan, neztem is, hogy ez meg valami uj.

2016. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát Németország a hazája ennek a triónak, gondolhatod, hogy veszik mint a cukrot. De tényleg. Én szoktam ilyen kisebb német falukban járni, minden második udvaron 3-4 autó áll, amiből legalább egy Audi/Merci/BMW, az az apa autója, amivel szoktak menni kirándulni is ha úgy van. Természetesen ott is veszik használtan őket az átlagemberek, vagy fiatalok vagy aki valamilyen okból nem akar venni 50 ezer euróért autót, de nagyon felpörgött a használtpiac a bevándorlók miatt is.

Amin szoktam még csodálkozni: gyakran járok az autópályán, és például Audi A6-ból qrva sok, de tényleg, rengeteg fut a legutolsó generációból, vagyis max 5 évesek, viszont az előző generációból (2004-2010), alig látok, mindet már "leselejtezték", igazi ritkaság az autobahnon. Pedig ezelőtt 5-6 éve még ilyenekkel volt tele az Autobahn. Szóval ez jól bemutatja a viszonyokat, ahogy kijön az új modell, a németek rögtön veszik meg.

Hozzá kell tenni, hogy Németországot sem lehet egy kalap alá venni: például Baden-Württembergben a sváb részen mai napig igazi svábok vannak, hiába sz*rják a pénzt, akkor is minden centet megnéznek, náluk elég ritka az ilyen drága autó. Míg mondjuk Észak-Westfáliában van az, amit mondtam, hogy minden második udvaron ottvan a trió valamelyik tagja.

2016. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy mit? Van mindenféle korú és típusú ezekből én legalábbis sokat látok. Igen sok német megveszi a használtat is és nem csak újat vesznek. Vagy azért mert nem minden német kőgazdag vagy mert pont egy olyan korábbi modellt szeret amit már nem gyártanak. Ott is sok Audi / BMW / Mercedes van az utakon még a régebbiekből is. Nem csak Németországban hanem egész nyugaton sok ilyet látok az utakon (tehát nem igaz hogy mi magyarok prémiumosodtunk el).
2016. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!