Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto vásárlás előtt állok és...

Auto vásárlás előtt állok és a diesel motorok terén meg vagyok ilyedve a PD kiadásu motoroktol, tényleg van okom félni a PDTDItöl vagy keresek inkább sima TDI-t?

Figyelt kérdés
Audiban vagy VW gondolkodom de a 2002 utáni kiadásu diesel motorok már mind PDTDI,érdemes lenne inkább 2002 előtti évjáratot választani?

2016. dec. 22. 13:55
 1/7 Mosqu!to ***** válasza:

Eddig nekem nem volt bajom pdvel,pedig volt már pár darab. De csakis 1.9-es,pontosítva: 105,116 és 131 lovas.

(vw golf V,Audi A4 b7,Volkswagen Passat b5.5). Nagyon jó volt mindegyik..ha most vennék megint,csakis ilyen motorral vennék német Dieselt! Már nem annyira drága fenntartani őket!


Jó a régi TDI csak már millió km van bennük,vagyis ott is van hibafaktor bőven. És nincs olyan nyomatékos,mint egy pdtdi.

2016. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megveheted oket.
2016. dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2002 után is gyártottak TDI-t, nem csak PD-t. Nem kell tőle félni.
2016. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2002 előtt dízeleknél nem a PD-től kellene félni, hanem attól a kismillió km-től, amit beleszuszakoltak az előző tulajok.
2016. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az 1.9 PD sokkal stabilabb konstrukció, a 2.0 PD a rizikos. Nem mind, motorkod alapjan szaki meg tudja mondani, melyik nem. Azt hiszem, a Seatokba epitettek kevesbe beteg 2.0 PD-t.
2016. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Adagolósat felejtsd el, régi is meg millió Km és azok is tönkremennek, akárki akármit mond. Ráadásul még gyengébbek is. Teljesen jó a PD.

Az autózás az szervizrizikóval jár együtt, egy dízelnél ez picivel magasabb. Bele kell törődni.

2016. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell tőle félni, se a kmóra állásától.

ÁLLAPOTOT VESZÜNK, nem km-t.

Én a PD-s autómat 300e km-el vettem meg, most van benne 400e (óra szerit aztán ki tudja hogy mennyi a valós). Az sokkal többet jelent egy autónak ha volt gazdája mint az hogy mennyi a km benne.

2016. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!