Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz baja az autónak ha...

Lesz baja az autónak ha egyesbe parkolók be?

Figyelt kérdés
Nos tudom az ember egyesbe parkol nem erről van szó :D Hanem egy kb 10 méteres emelkedő van amit már próbáltam párszor de kettesbe nem tudok elég lendületet hozzá venni hogy biztonságosan felmenjek kerítés kidöntés nélkül(mész egyenesen és jobbra kell kanyarodni hozzájuk ami egy emelkedő) csak egyesbe tudok és lesz attól baja ha kis gázadás mellet egyesbe megy ? kb max 2000 vagy még annyit se pörög a motor vagy szenvedjek hogy valahogy kettesbe feljussak ? Nem gyakran megyek arra csak egyik barátomhoz csak így tudok felállni . Még friss jogsis vagyok de szerintem ez látszik :D Egy 1.4-es astráról van szó amúgy . Előre is köszönöm a válaszokat !

2016. dec. 22. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

1-s ben és hátramenetben a legnagyobb az ereje a kocsinak, ezért is fogyaszt itt a legtöbbet, 6-7-szer többet mint a gyári adat.

Semmi baja nem lesz a kocsinak.

2-s ben lefulladna a kocsi.

2016. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne gyorsíts fel nagyon, és akkor nem kínzod a motort.
2016. dec. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nemcso ***** válasza:
Nem lesz semmi baja.
2016. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak tudnám hogy miért terjedt el az a városi legenda, hogy az egyes fokozat csak elindulásra való???

Valószínűleg akik ezt terjesztik, mindannyian kizárólag sík vidéken vezetnek...

A kérdésre válaszolva: Nem lesz semmi baja a kocsinak, ha egyes fokozatban használod. Ha abban a fokozatban bírsz felmenni az emelkedőre, akkor használd bátran. Inkább egyesben, mint kettesben a motort kínozva. Mehetsz akár 100 km-t is egyes fokozatban, ha a kedved úgy tartja. Semmilyen alkatrésze nem fog károsodni. Az egyes fokozat, ugyanolyan teljesértékű fokozat, mint az összes többi.

2016. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez igy van. ha egy jol megpakolt kamion mogott kell haladni, es annyira lecsokken a sebessege, nyugodtan lehet 1-esbe valtani. sot en valamikor, ha parkolot keresek es szinte mar majdnem megall az auto, akkor is 1-esbe valtok, mert 2-esben mar csak nyoszorog es erolkodik. Nem csak elindulasra valo.
2016. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a franc baja lenne? Az is egy sebességfokozat, akárcsak a többi.
2016. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha 1-s tudod használni mert az kell, azért van benne nem kilométereket mégy vele használd semmi gond
2016. dec. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!