Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma?

Lakai1 kérdése:

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Daewoo Evanda (injektoros)autómban megbolondult az alapjárat. Van,hogy kétezren pörög,de az is előfordul,hogy egyáltalán nincs. Néha pedig tökéletes. Minden indításkor új meglepetés. A hiba független a motor hőmérsékletétől. Hibakódban kiírja,hogy hibás alapjárati jeladó,de csere után is ugyanezt csinálja. MAP szenzor kitakarítva,alapjárati motor,pillangószelep kitakarítva. Van valakinek ötlete,hogy melyik alkatrész felett kell fekete kakast áldoznom,hogy elmúljon az átok??? :-) A válaszokat előre is köszönöm!



2016. dec. 23. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatvédő vagyok ugyan,és Suzukim van de hasonló gondom volt,lehúztam a szűrőházról a légtömegmérő csatiját,azóta jó
2016. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Hibakódban kiírja,hogy hibás alapjárati jeladó,de csere után is ugyanezt csinálja."


MERT A HIBAKÓD CSAK EGY TÁMPONT, hogy merre kell tovább a hibát kivizsgálni(szaktudással, további méréssel, stb.)



"Van valakinek ötlete,hogy melyik alkatrész felett kell fekete kakast áldoznom,hogy elmúljon az átok??? "


Ez NEM ÁTOK, csak műszaki hiba! Ötletem a következő lenne, hogy felkeresel egy autószerelő műhelyt, ahol szaktudásban, tapasztalatban, iskolai végzettségben, szerszámokban felkészültek a műszaki probléma megoldásához!



1: Az elsőnek neked meg üzenem, hogy ha légtömeg vagy légnyomás mérőket lehúzol, akkor biztonsági okból túldúsítva jár minden benzines és ez minimum katalizátor tönkremenetelhez vezet(egy gyári katalizátor 100eFt felett sok autóhoz), de akár még főtengelycsapágysor sérüléshez is vezethet!

Azért, mert te nem viszed el szakszervízbe az autód és egy hibajelenséghez ideglenes megoldásként csinálsz még egy hibát ami dominó elv szerűen további alkatrészek meghibásodását okozza, ezt ne tanácsold másnak!

2016. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A hibakódot autószerelő olvasta le,nem én. A szakszerviz egy éve többszöri próbálkozásra sem tudta megállapítani,hogy mi lehet az oka az akkori problémának,míg én véletlenszerűen ki nem pucoltam a MAP szenzort.(Amiről addig nem is tudtam,hogy micsoda).Akkor megjavult. Ezért annyira nem vagyok elájulva a szakszervizektől. De a jeladó hibakódján tovább keresgélve még próbálkozom. Köszönöm!
2016. dec. 26. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a szerviz is inkább akkor menjen péknek!

Szégyent hoz a szakmára!

Nem vagyok időjós, de 99% lenne tippem mi a gond, mivel tipp és nehéz diagnosztizálni így ide nem írom. Mindjárt egy mondatban röviden, tömören privátban rád írom, onnantól kezdve te dolgot ügyes vagy és kibirod e diagnosztizálni vagy esetleg keresel egy normális szerelőt.Nem feltétlen a legcsicsásabb kicsempézett drága szervizekben dolgoznak a legjobbak, mert ott kevés a fizetés.

2016. dec. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerviz? én tapasztalatból mondom ha szerviz akkor a következö a szisztéma. szerelő barátom a lakásomon felméri a helyzetet ha tudja javitja ,mert itthon nincs fullra felszerelve.és én már másnap a szervizben "okosan" megyek. látva hogy én nem vagyok megdumálható máskép állnak a dologhoz ,szerencsésebb esetben a barátomnak adják ki a munkát ő meg már előző naptól képbe van .ez persze szerencse kérdése is . egyébként próbálnának palira venni
2016. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!