Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fiesta váltó normális ez?

Ford Fiesta váltó normális ez?

Figyelt kérdés
Most vásároltam egy Ford Fiesta 1.6 tdci 2005-ös autót. Van a váltó ami felfele szépen vált is minden sebességbe ,de ha pl jön egy kanyar és 5. ben vagyok ,de látom ,hogy ez a kanyar olyan sebességgel vehető be amit 3as sebességben kell végrehajtani ,akkor nagyobb sebességen miért nem tudom 3-asba rakni(Még nem engedném fel a kuplungot ,csak készülnék a váltásra)Egyszerűen nem tudom hármasba nyomni kuplung mellett sem ,csak akkor amikor már visszalassult a kocsi olyan 50 körülire. Ez normális jelenség? (A család Fiat Bravajánál nincs ilyen probléma). A Fiesta egyébként ha egy helyben állok ,akkor vesz mindent szépen.

2016. dec. 23. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ööö, nem lehet hogy veled van a baj?

Úgy csináld, hogy kiveszed 5-ösből, hagyod hogy kiugorjon a váltókar középre magától, és akkor lazán előretolod, ott lesz a 3-mas. De csak 70 km/h alatt próbálgasd.

Apámnak ilyen motoros és váltós Focusa van, és onnan ismerem, hogy igencsak pontos váltója van, de félre lehet nyomni, velem is előfordul, hogy 4-ből 3-ba mikor akarom tenni, akkor nem sikerül. Olyankor kicsit elengeded érzéssel, hogy menjen pont középre a kar, és úgy tolom be 3-ba, menni fog. Aztán egy idő után ráérzel, és pillanat alatt menni fog.

2016. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az is lehet ,hogy velem van a baj ,de a régi fiat Bravan nem tapasztaltam azért furcsa a dolog ,meg hogy ha egy helyben állok ,akkor simán tudom fel és vissza tenni az összes fokozatot. Lehet hogy egy váltó olaj csere segítene kicsit ?
2016. dec. 23. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez normális. Védelem, hogy ne tudd rossz sebességbe rakni.

Azért 5-ösből eléggé felnyomná a fordulatot a 3-as fokozat.

2016. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre szokták mondani hogy ekkorát csak duplakuplunggal tudsz visszaváltani, de miért akarod 5. után egyből, lassítás előtt 3.ba rakni?
2016. dec. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80-nál, sőt, 90-nél is be kell menjen 3-masba bármilyen autó. Mondjuk ha előzni akar, és vissza akar váltani, akkor hasznos.
2016. dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére az előzéssel nincs baj még 5-ösben sem kis kaszni 200 nm nyomaték :) De többen megerősítették (többek közt a a szerelő is) hogy ez így normális és védelem!
2016. dec. 27. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!