Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet megtanulni autót...

Hol lehet megtanulni autót szerelni/átalakítani/"tuningolni"?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy játszós autót csinálni driftre, de nem tudom hogy kezdjek hozzá, hol lehetne ezt megtanulni?
2016. dec. 23. 20:34
 1/8 anonymus950 ***** válasza:
Ha meg tanulsz akkor erdemes elvégezni egy autószerelő szakmát., ha nem akkor pedig van rengeteg konv ami errol szól, meg az internet is a barátod.
2016. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonymus950 ***** válasza:
Ja, az első es legfontosabb legyen egy viszonylag gyárilag is eros hátsó vagy osszkerekes autod, de inkabb hatsokerekes.
2016. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Autót szerelni középfokú szakképzésben, tuningolni úgy, hogy tudod is, hogy mit csinálsz és miért, és az egyik dolog milyen hatásokat okoz a többire nézve, az meg mérnöki szakokon + sok utánolvasással. Tuningoláshoz nem lehet megspórolni a felsőoktatásban tanított mechanikát, különben nem tunigolást csinálsz, hanem csak barmolást.


Utolsó is például tudhatná, hogy egy összerkekes autó, egy vele egyébként a többi paraméterében teljesen megegyező hátsókerekesnél mindig jobban gyorsul. Mert 4 krerékre van szétdoba az erő, amik így egyenként lehetne nagyobbak, úgy, hogy csúszáshatáron belül maradnak az abroncsok. Általánosságban elmondható, hogy iylen kipörgés szempontjából az összerkékhajtás+ farmotor a nyerő, de ilyen elég kevés autó van( pl. 911 turbo S).

2016. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hármas meg tudhatná mit jelent a drift szó, és hogy miért javasolta emiatt a hátsókerekes autót vagy esetleg négykerekest.
2016. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymus950 ***** válasza:
Az osszkerekes termeszetesen jobb rallyban, gyorsulasban, palyaversenyben, ezert irtam ha lehet akkor inkabb hatsokerekes, tobb is van belole, mé nem olyan bonyolult mondjuk a hajtaslanca.
2016. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy egy pályán amennyien szoktak driftelni..

hogy Magyarországon milyen sok mérnök van...

2016. dec. 24. 00:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, lehetsz cinikus, de akkor vegyél egy lepukkant20 éves németet, jó kopott gumikkal, aminek a bele ki van taposva, aztán drifteljél vele. Csak nem értem ebben hol vana a tuning. A tuning ott kezdődik, ha anélkül, hogy pl. megveszel egy kipufogórendszrt és felszerled, alőre kb. 5% hibával ki tudod számolni, hogy az teljesítménybe pl. mit fog jelenteni, meg modjuk azt is megnézed, hogy az a pár + ló, milyen hatást gyakorolt az egyéb szerkezeti elemekre. Ezért mdotam, hogy van a tuning, meg a barmolás, elnézést hogy válaszoltam a kérdésedre
2016. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonymus950 ***** válasza:

" egy egy pályán amennyie ln szoktak driftelni..."

Szerinted hol driftelnek altalaban, ha nem versenypályán?

Egyebkent, ha normalis drift autot akarsz epittetni az rengeteg penz.

Mar maga az autó beszerzése is( pl.: BMW M3 E30-E46-ig, nisann 200sx, 240sx, 350z stb...) ezekből lehet normalis driftautot csinalni nem a 316,18,20i BMW-bol.

2016. dec. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!