Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennétek 1,5M-ért?

Milyen autót vennétek 1,5M-ért?

Figyelt kérdés

Napközben városban használnám, hétvégén autópályán 200km. Nézegetem a focusokat, H astra (amiről lebeszélnek mert sokat fogyaszt és nem olyan jó), és az új kedvencem a mazda 3 sedanba (sportba is tetszik de inkább sedan)

Esetleg ötletek, vagy valaki akinek ez a 3 közül van valami és pozitív negatív vélemény nagyon számít! köszönöm



2016. dec. 25. 01:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Mazda3,Honda Civic,Lexus IS200
2016. dec. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

slk230kompresszor de csak is 6os kéziváltóval :)

Kintről kéne behozni, mert lemerem fogadni itthon egy db eladó nem lesz :(

Nem taposod alig eszik(kis tömeg és kompresszoros motor), ha taposod akkor brutálisat gyorsul és bőven 200 felett a vége!

Oké csak 4hengeres, nincs olyan szép hangja, mint egy Bmw nek de cserében városban eszméletlen jó a fogyasztása!

Nyáron meg igazi feeling lenyitott tetővel!


fokus, h astra és társaira én tuti nem adnék ki ilyen sok pénzt. Mind unalmas és semmi feelingje nincs!

1,5mFt azért nem kevés pénz, hogy csak úgy elverje az ember valami kacatra!

2016. dec. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 1.8-as 140 lovas H Astrát vennék.

Megbízható és nem drága az alkatrész a Mercivel ellentétben.

És a 140 ló azért megyeget, a fogyasztása elfogadható.

2016. dec. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"H astra (amiről lebeszélnek mert sokat fogyaszt és nem olyan jó)"


Hát nem tudom, de én a fogyasztásával teljesen elégedett vagyok. Szintén így használom, hétközben város (Budapest), igaz van, hogy nem minden nap, viszont az év szinte minden hétvégéjén kétszer 230km autópálya sok éve.

Átlagban még 6 liternél többet nem tudtam rajta lenyomni, akárhogy taposom. Autópályán 140-nel elvan 5,5-5,8-cal. Országúton 90-100-zal simán 4,5-ös fogyasztásokat hoz.

Nyilván relatív, hogy mi számít sok fogyasztásnak, én nem tartom annak. Ez egy 1.7-es dízel, amiről beszélünk.

1.6 benzinest céges autóként használok. Ennek 7 liter a fogyasztási normája a cégnél. Kímélve nincs. Nyáron klíma, autópályán a 140 ennél is megvan. Városban sem nagyon ér rá az ember spórolósan papásan menni, mert munkaidőben időre kell az adott helyre érni. Eddig még soha nem léptem át vele átlagban a 7 literes normát. Egy szívó benzintől a 7 liter alatti átlag, szerintem nem rossz. De kinek mi...


Az, hogy nem olyan jó, az megint relatív. Egy új prémium autóhoz képest valóban nem az. 1,5 millióhoz képest pedig szerintem a lehető legjobb.

De te tudod... nem erőszak a disznótor! Ha neked nem felel meg, válassz mást! De ne azért mert XY ezt meg azt mondta, hanem nézd meg és győződj meg róla magad!


Ha e három közül kéne választani, a Fordot raknám a sor végére mindenképp. Focus II-ről beszélünk. Van a családban, ismerem a kocsit. Nem volt egy telitalálat a vétele.


A Mazda 3 (előző generációs, 2003-2009) tetszett nekem is. Annak idején gondolkoztam is rajta. Nem rossz autó. Alvázat, küszöböket, ajtók alját nézd át nagyon! Az lehet a gyenge pontja. Ilyen 8-10 év körül már nem egyen láttam "meglepit".

2016. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy olcsón szervizelhető kis benzines kell neked. kb 1.4es motorral. Azt a 200 km autópályát bármi letolja. Polo, corsa, fiesta vagy ilyesmi. A japán drága. A hülyeségeket hogy lexus, meg merci, felejtsd el. Ezek nettó baromságok fogalmatlan 20évesektől.
2016. dec. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tessék: 2008as, 65e km-rel. Ez még jódarabig autó lesz úgyis hogy nem kell belevenni 6 merci porlasztócsúcsot 1millióért.
2016. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

lemaradt

[link]

2016. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
nem vennék 1,6 millióért 1,4-es 80 lovas autót.. bármikor jöhet olyan hogy menni kell vele . egy 100-120 lovas az már oké 1.6-os motorral azzal lehet szerintem a legkényelmesebben közlekedni de ha szorul a hurok az már kilő . Esetleg valami Toyota corollában vagy Honda civicben is gondolkodhatnál de első sorban én is az Opelt mondanám .
2016. dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Miért is baromság a Lexus IS200?


150 lovas szög egyszerű szívóbenzin,korrekt fogyasztással,és jó vezetési élménnyel,mindezt felső középkategóriás kényelemmel.

Alkatrész is van hozzá,igaz nem annyi mint egy Mazda3-hoz vagy Astra-hoz.


Személy szerint nekem nem tetszik az IS200,de ha 1.5 millióról van szó,akkor nem fogok 1.4-es bevásárlókocsikat ajánlani autópályázásra.

Meg úgy egyébként is szerintem kevés az olyan ember,aki ennyi pénzért 1.4-t akar.

2016. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tomcatters ***** válasza:

"A japán drága " Mitől drága ????

Nyugodtan vehetsz japcsit, bar az is 200 6 hengeres ,igy fogyasztasban nem tul jó,es nem is megy jobban mint a sima 4 hengeres szint ugy 2literes benyások :) 1,5 millaert mar van avensis 1.8 vvt-i (2 literes vvt-i abbol felejtos sok tulaj szerint ,nem olyan megbizhato mint az 1.6-18. Az 1.6 a kasztnihoz lomha 1.8 a nyerő ,akkor mazda 6 abbol is min 1.8 ,de inkabb en a 2 literes benzinest vennem Esetleg regebbi accord 6.generacios 1.8-2.0 literes ,7.gen bol ennyiert necces jot talalni... Ezeknek az atlag fogyasztasa ugy 7,2-7,5 l/ 100 km-en, szoval nagyjabol ezek a motorok ugy 0,5- 1 literrel esznek tobbet mint az 1.4 benyasok ,de legalabb mennek :). ja es autopalyan kenyelmesek is nagyok, tagasak :) Na es birjak a nagyobb tempot hosszabbtavon is :)

2016. dec. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!