Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Néhány kamionos pihenőnél...

Néhány kamionos pihenőnél miért akasztja le a pótot?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sokszor látom, hogy néhány kamionos úgy áll, hogy a vontató előtt van a pót és mögötte a vontató. Ezt miért csinálják? Nem viszik el a pótot?

2016. dec. 25. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom pótkocsi csere lesz egy munkatársával és így nem kell megszakítani a pihenőt.

Ha nagyon lopni akarnak akkor elviszik a pótkocsit vontatóval együtt is.. :D

2016. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy látni akarja a pótot szemből, vagy a barátnőjét várja, vagy el akar menni a közeli teszkóba vásárolni. Póttal macerás. Van még néhány ok...
2016. dec. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy, ha rááll a pót seggére, akkor máris nehezebb kinyitni azt. (Persze itt nem a ponyvás pótokra gondoltam. :) )
2016. dec. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Értékes cuccot szállít, vagy nem akarja, h titokban migránsok lepjék el a bugyrát.
2016. dec. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire azért, mert pótkocsicsere lesz.


Egy konkrét példa: kapok egy munkát Olaszországban, lerakó Hollandia. Igen ám, de nekem esedékes hazafelé menni. Erre azt mondja a főnökség, vezess fel ma mondjuk München fölé valahova. Odaérsz mondjuk du. 4 - kor. Szétakasztasz, kezd meg a pihenőt. A kolléga egy bécsi lerakóval megrakott pótkocsival (Schwechaton szokott állni a személykocsim) éjjel fog odaérni, leteszi az ő pótkocsiját (más kérdés, hogy a szarásig tele lévő parkolóban hová), felveszi a te holland lerakódat. Ha letelt a 9 órád, te felveszed a Bécsbe rakott pótot, azt lerakod és mehetsz haza.


Mivel korábban szétakasztottam, nem kell megmozdulnom, folyamatosan pihenőn vagyok és időt nyerek. Fel sem kell kelnem, mikor éjjel a kolléga megérkezik, mert a papírokat betesszük ilyenkor egy külső tartóba. (A pótkocsi papírjai állandóan ott kívül vannak).

2016. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pótcsere lesz mi is így szoktuk, de csak azért állok mögé hogy ne foglaljam traktorban a helyet mikor amúgy sincs elég hely!
2016. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy a paraszt hűtős szétakaszt és átáll a parkoló túloldalára nyugodtan aludni, a többi meg szopjon csak nyugodtan a lefingott hűtős pótkocsi mellett éjjel
2022. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!