Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Angol, német nyelvtudással,...

Angol, német nyelvtudással, érettségivel, autószerelő OKJ-vel könnyen lehetek kamionos?

Figyelt kérdés
A feltételeknek megfelelek. A babos könyvben az egyiket eltévesztem, de majd megállapítja az alkalmassági doktor a fokozatot...Max veszek olyan szemüveget hozzá.

2016. aug. 25. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Úgy érted kamion sofőr? A felsoroltak közül csak az érettségi feltétel kb. nyelv pl csak akkor kell ha mondjuk nemzetközizel.

Amúgy ami kell: "C+E", GKI és PÁV2 (fuvarozáshoz elég a PÁV3, de sok helyen érthetetlen módon kérik a PÁV2-t)

2016. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, kamionsofőr.

Hát, azt hittem előnyben részesülnek azok akik értenek az autókhoz.


Igen, minden hülyeséget kérnek...

Egyébként 16 éves vagyok, szóval csak tervezgetek még.

2016. aug. 25. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Hallod ilyen nyelvtudással külföldön elég jól tudsz keresni.

A szakmai hátteret értékelik mondjuk ha már 5 éve kamionozol azt értékelik, de az autószerelőivel nem tudzs mit kezdeni ezen a munkatéren.

2016. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor nem éri meg letenni ha kamionos akarok lenni?

Még odébb van mondjuk...Jövőre akarom letenni a B-s jogsit, 18 évesen meg akarok venni egy autót. Természetesen a saját kezeim általi pénzzel.

2016. aug. 25. 16:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha kamionos akarsz lenne teljesen hülyeség az autószerelő OKJ. Sose fogod hasznát venni és nem is előny csak +2 év a semmire.

Rakd le a megfelelő jogsikat és próbálj diákmunkaként valami futár vagy olyan munkát csinálni ahol vezetni kell, hogy legyen majd pályakezdőként valami tapasztalatod. Először szerintem valami csomagküldőnél lehetsz majd kisteherrel C-s jogsival és utánna pár év elteltével kamionos.

Amúgy ha beszélsz 2 nyelvet számodra van sokkal jobb munkalehetőség külföldön is.

A kamionoskat lenézi mindenki, tanulatlan emberek 1 jogsival ennyi...

2016. aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az egész nyáron egy raktárban melóztam.

Kamionokat pakoltam, raklapokat rakodtam...stb Iskola közben is megyek majd.


Csak 21 éves kortól lehet letenni a jogsit, addig mit csinálok majd? 2 év autószerelő unaloműzésként belefér, + mellé a részmunkaidő.


Nemzetközibe mennék szívesen, de nem laknék külföldön semmi pénzért...Meg mostanában forrong a levegő az utakon a migrik miatt, ki tudja mi lesz 5 év múlva.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. aug. 25. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
1-es válaszoló! Az érettségi mióta feltétel a kamionozáshoz? 10 kamionos közül, kb. 8-nak nincs érettségije. Ebből a 8-ból van 4-nek szakmája, 4-nek meg csak 8 általánosa. A 10-ből kb. 1 beszél angolul vagy németül alapfokon. Csak ennyit az iskolákról.
2016. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"10 kamionos közül, kb. 8-nak nincs érettségije."


Marhaság. 15 éve vagyok kamionos, a legtöbb kollégának az én korosztályomban (40 év) van érettségije, valamilyen középsulit végzett a többségük. Amellett így hirtelen vagy 6 - 8 kolléga jut eszembe aki diplomával kamionozik. Meglepődnél milyen emberek mennek kamionosnak, értelmiségiek, mérnökök, még informatikust is ismerek.


Ma már a nyelvtudás sem ritkaság, jobban keresni külföldön lehet ezen a pályán is. Természetesen nem kell ehhez a munkához valami nagyon magas színvonalú nyelvtudás, de azért ma már nagyon sok sofőr eltötyög alapfokon angolul, németül. Ma már ez nem kuriózum.


Igen, kérdező könnyen elhelyezkedhetsz, hiányszakma manapság, inkább pár év gyakorlatot várnak el a jobb cégek. Az is jó, ha több mindenhez értesz, ne csak hagyományos ponyvás kamionban gondolkodj. Ha van tartályos, silós, hűtős, ADR stb. gyakorlatod is, beszélsz angolul, németül, akkor tiéd Európa.

2016. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

HakapesziM:

Te nemzetközi vagy belföldi sofőr vagy?

Mennyi pihenőidőd van a fuvar alatt, és a munkán kívül?

Van családod?

2016. aug. 29. 09:19
 10/11 anonim ***** válasza:
9. Nemzetközizem 15 éve, jó pár éve tartálykocsival, csak élelmiszer. A mostani firmám osztrák cég, cseh bejelentés. 20 napot kint vagyok, 10 - et itthon. Mindent szabályt betartunk, de sokat megyünk. Nős vagyok, van egy 2.5 éves kislányom.
2016. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!