Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ittas vezetés eljárás?

Firefox785 kérdése:

Ittas vezetés eljárás?

Figyelt kérdés
Üdv. Azt szeretném kérdezni mi a menet a rendőrségi eljárásnak azaz ha példáúl elkapnak a rendőrök és megfujatják a szondát akkor ha minimális tovább engednek és jön a csekk vagy akkor sem szállhatsz vissza a kocsiba?

2016. dec. 26. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itthon zero tolerancia van, szoval nem engednek tovabb. Engem korulbelul 3 eve kapcsoltak le, akkor a kovetkezo tortent: az autot le kellett parkolni, bevittek a keruleti rendorsegre, ott meg egyszer szonda, mindenfele papirok, alairasok, kaptam a csekket, es elengedtek. Visszasetaltam a kocsihoz es mentem utamra.
2016. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Séta lesz.
2016. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

8'ezrelék alatt szabalysertes, felette

Büncselekmény. Szabalysertes = csak penzbuntetes es buntipontok

Buncselekmeny = jarmuvezetestol valo eltiltas min egy ev es min 100000 bírság

2016. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért kell bármit is írni,ha tájékozatlan vagy?

Úgy ugrik a jogsid szabálysértés esetén is a helyszínen hogy öröm nézni!

2016. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4.! Ne okoskodj. Én vágom mi a stájsz. Te meg a vajnatévéből veszed az infót. Amit én mondok az az igaz. Mindenki más hápog.

Ha a helyszinen pozitívat fújsz legyen 8 ezrelék alatt, nyilván nem engednek hogy tovább vezess aznap. A jogsi 8 ezrelékig nem ugrik.

2016. dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ßazmeg Neked vették el,vagy Nekem,agyas???
2016. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba, és mindenki aki ezt olvassa, legyen biztos abban, hogy ez a valóság:


HA valaki szondát fúj, és az 0,24 mg/l vagy alatti értéket ad - akkor közigazgatási eljárása lesz, nem bűncselekmény, nem vétség, nem ugrik a jogsi, nincs utánképzés. Mértéktől függően 30 vagy 100 ezer forint pénz BÍRSÁG. Ha viszont valaki e-felett fúj (tehát akár csak egyszer is megfújta a 0,25 mg/l-t), akkor büntetőeljárás, jogosítvány elvétel, bíróság, utánképzés pénz BÜNTETÉS. A 0,8 ezrelék már régen nem igaz (2013 Július 1. óta), mivel a 0,8 az már 0,5 DE az nem szonda, hanem VÉR (g/l). És ezt szépen összekeverik sokan. Aki 0,8-at megfúj, az egyenlő 1,6 véralkohollal, már jócskán bűncselekmény, közepes fokú ittasság (klasszikusan részeg). Olvasd el pl. a [link] oldalt, ott rengeteg infó van

2016. dec. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt engem mit erdekel? Egy szoval nem irtam hogy fujasrol van szo. Senki ne vezessen ittasan.
2016. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
kérdezőnek irtam, hogy tisztán lássa, mert arra van szüksége, nem a sok baromságra.
2016. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hinnem hogy baromsagot irtam mert nekem fel uveg tomeny utan vettek el. A szonda nem tudta kimutatni es vert vettek. Kicsiben nem jatszom.
2016. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!