Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A bérelt autó tükörjének a...

A bérelt autó tükörjének a sarkát sikerült meghúznom (egy apró csík, nem egy karc, a festék is lement, viszont nem sérült (csak a fényezés egy apró helyen lehorzsolódott) ). Mondhatom, hogy meghúzták a parkolóban?

Figyelt kérdés
2016. dec. 28. 18:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem ezt fizeti a biztosító, vagy nekem kellene kifizetni, még akkor is, ha nem ismerem el, hogy a saját hibámból ered a minimális sérülés? :)
2016. dec. 28. 18:53
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán korrekt vagy visszaviszed és megmondod, hogy ez történt. Ők meg megmondják mi lesz.

Ha inkább megúsznád akkor visszaviszed és nem szólsz semmit, lehet hogy észre sem veszik.

Függ attól, hogy mennyire látható, mennyire nézik meg, hány éves kocsi.

2016. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Ja, h nem veszik észre, majd fizettetik a következő, ártatlan kuncsafttal...

Amúgy meg az autókölcsönzők is olvassák az oldalt, úgyhogy ip alapján megkeresnek, h magadtól nem szólsz, h ez történt. Nrm lehet nagy kár, h önrészes is, a becsület többet ér. Amúgy nem kaptál felhasználási feltételekről vmit? Szerződés? Biztos írja, h kár esetén meddig terjed a felelőséged.

2016. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
A szomszéd ezt úgy oldotta meg az 1000-es swiftjén, h vett Donald rágót, annak a matricáját ráragasztotta a sérúlésre, hátha nem veszi észre... Lebukott. :)
2016. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért nem vagyok annyira paranojás :D

A rágós és egyéb más sunyi módszert sem szeretném bevetni, csak annyi érdekel volna, hogy vajon állja-e ezt a biztosítás, de igazatok lehet, a szerződésben benne kell lennie valaminek. Utánaolvasok. :P

2016. dec. 28. 19:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Hiába mondod, hogy meghúzták a parkolóban, ha nincs betétlapod akkor senkit nem érdekel.


A kölcsönzött autók cascocak, ha 0 az önrész mákod van, ha nem akkor kifizeted és kész.

2016. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy 0 az önrész?
2016. dec. 28. 22:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a Casco biztosítás úgy működik, hogy van egy "önrésze", ezt te fizeted és az e fölötti részt fizeti a biztosító.


Van olyan casco változat, ahol az önrész = 0, tehát hiába okoztad a kárt (feltételezve, hogy nem szándékos) te, mégis 100%-ban térít a biztosító. De ez nagyon drága és ritka is.

2016. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Általában az önrész mértéke kísértetiesen hasonlit a letett kaucióhoz. Így lehet behajtható vagyis nem visszaadandó.
2016. dec. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm válaszaitokat. :) Még egy kérdés: az autó eléggé piszkos lett az elmúlt hónap során. Szükséges megmosni, vagy visszavihetem koszosan is? :D
2016. dec. 29. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!