Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó festésére milyen...

Az autó festésére milyen szabályok érvényesek?

Figyelt kérdés
Például mennyire lehet színes, rikító illetve részletes esetleg feliratos

2016. nov. 25. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen, úgy pingálod ki ahogyan akarod.
2016. nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mosqu!to ***** válasza:
0%

Óvatosan azért!


Most lép/lépett érvénybe egy olyan szabály,ahol nem lehet Matrica az autókon! (Pl. "Vigyázz rám!" , "Baby on board!" stb.) Ha ilyen "alap" matricák sem ragaszthatóak az autóra,akkor szerintem semmi más sem!


Másik dolog: Minden autónál megvan határozva,hogy hány %-ig lehet más színe az autónak! (Tehát lehet kétszínű,csak nem mindegy milyen arányban vannak a színek!)


Majd remélem jön valaki, és jobban helyreteszi a dolgokat,ez csak így egy esti kis figyelmeztetés,még mielőtt elköltenéd a pénzed ilyesmire! :)

2016. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Most lép/lépett érvénybe egy olyan szabály,ahol nem lehet Matrica az autókon! (Pl. "Vigyázz rám!" , "Baby on board!" stb.)"


Mosqu!to mesélj még! Honnan az infó, a mindenegyben blogról?


Közben mesélhetnél erről a Suzukiról is:

[link]

2016. nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mosqu!to ***** válasza:

Nem kell egyből ellenségesen fellépni!


Már 4 éve nem voltam otthon,de akkor is tudom,hogy van ilyen!

NKH-s ismerősöm mondta,hogy lebasztak jó pár embert bent,hogy ilyen matricás autókat átengedtek, meg az olyan Opeleket,amiken "REMUS" matrica van. Lehet kint nem látszik ez még,de idő kérdése! Debrecenből költöztem ki Mosjøenbe,és ott (Debrecenbe) nézték visszamenőleg az autókat!


A másik dolog! Édesapám autófényező és vittek már neki oda úgy Hondát,hogy csak X %-ig lehet más színt felvinni (2 napig tervezgették hogy legyen),mert a műszakin nem fogják honosítani az autót!


Ennyit szeretnék hozzátenni! Mint mondottam,már 4 év nem élek otthon,ritkán járok haza. Lehet már nem így van a második része,de volt ilyen!

2016. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mosqu!to ***** válasza:
De tényleg nem szeretnék veszekedni! Ha hülyeség a második része, akkor elnézést! Csak segíteni szerettem volna, ennyi az egész! További szép estét! :)
2016. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mosqu!to ***** válasza:
(Utoljára írok! Kicsit zavaros volt nekem és bosszantott is,szóval utána néztem a dolognak! http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__243.. Nem hivatalos szöveg,de akkor csak volt ilyesmi megkötés, még ha lehet is legalizálni! :) )
2016. nov. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy nem a jogszabályt linkelted, hanem egy másik választ, ami közhiedelmen alapul!

A vezetőtérből való kilátásról a többször módosított 6/1990 KöHÉM rendelet a mérvadó. De a karosszérián lévő matricákat az se említi. Ha tilos lenn, mint ahogy írod, akkor egyetlen felmatricázott céges autó se közlekedhetne, nem beszélve a telibe matricázott buszokról.

A festés lehet többszínű, csak épp el kell vinni egy szemlére az autót, és az NKH műszaki adatlapja alapján kerül(nek) bele a szín(ek) a forgalmiba.

2016. nov. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és abban hogy hány féle szín lehet van valami megkötés?
2016. nov. 26. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerinted?

[link]

:D

2016. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mondjuk ilyen lehet? [link]
2016. dec. 17. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!