Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A diesel motorba kockázat...

A diesel motorba kockázat nélkül tényleg betölthető a fáradt főzőolaj?

Figyelt kérdés

2016. dec. 30. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Remélem nem a motorba akarod tölteni, mert oda motorolaj való.

Van olyan dízel motor, ami elmegy MEGFELELŐEN TISZTÍTOTT főzőolajjal, de ezek jellemzően a régi konstrukciójú szívódízelek.

Ettől függetlenül ne most télen állj neki kísérletezni ezzel, mert bele fog dermedni a főzőolaj és nem indul majd az autód.

2016. dec. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Plusz lenne egy egyedi szaga, amit egyből kiszúr a jard ha netán megállítanak igazoltatni. Ezért meg is büntetnének.
2016. dec. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Még a biodízel is rákeményedik az adagoló elemeire, kinyírva azt. Egyszer vettem egy ilyennel hajtott régi szívódízelt, lehetett lecserélni róla mindent.
2016. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Akinek arra sins pénze hogy megtankoljon az ne tartson autot...
2016. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
H kolbász sütödés van és rövid távon ki akarod nyírni a motorodat, akkor szerintem megvalósítható.
2016. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Régi szívó dízellel meg lehet bármit etetni,ami kicsit is éghető volt ,használt de szűrt sütő és motorolajjal jártunk a régi mercivel és semmi baja nem volt,kapott dupla szürőt és azt cseréltük ,néha 4-5. tankolásra kapott gázolajat is.De ezek a mai nagynyomású ócskakényes dízelek még az ukrán kutas gázolajtól is tönkremennek.
2016. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szívó dízeles autók jobban bírják. De abba se célszerű ezt önteni, meg amennyire hallottam keverni kell gázolajjal hogy ne hányja magából intenzíven a sült krumpli illatát.


Volt egy régi szívó dízel Citroen autónk amit alapból csak tartalék autónak használtunk, meg jóformán csak itt a környéken jártunk vele dolgozni, meg ha elmentünk kirándulni arra használtuk még.


Fele-fele arányba kevertük az olajat dízellel, elég jól ment, de plusz szűrőt építettünk bele amit 300 km-enként tisztítottunk. A motornak már úgy is mindegy volt igazából, mert már volt baja, ahhoz képest hogy az autót lejárt műszakival eladtuk, mai napig használja a srác aki megvette. Ő eredetileg donor autónak vette meg, de 1 évvel később amikor ráismertem az autóra és a srácra, kérdeztem tőle, mondta hogy jobb állapotban van mint a sajátja, így kettőből csinált egy jó autót, és a motorját még le sem cserélte. Persze mondta hogy már nem a legjobb a motorja, de ő is úgy van vele hogy ameddig még érzi hogy normálisan működik addig hatja, utána azt is cseréli.

2016. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Erdőjáró UAZ, GAZ elmegy vele. De közúton a rendőr megállít, ha érzi a rosejbni szagot mögötted...
2016. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Állólámpás Merci még megette, mert az adagoló kenése a motor olajköréről ment. Ahol az üzemanyag ken,azokat a rendszereket megöli rövid úton.
2016. dec. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha lenne egy régi roncs szívódízelem, ami úgyis nemsokára menne a bontóba, azon kíváncsiságból kipróbálnám egy alapos szűrés után.

De egy olyan autón, amire még szükségem van és CR-rendszerű, több milliót ér, csak a nagynyomású szivattyú csere közel 1 millió forint kockázatot jelent, biztos, hogy nem kísérleteznék és nem ezen akarnék spórolni.

Sőt, konkrétan az enyém még prémium gázolajon kívül mást nem látott.

Volt itthon a sufniban lezárt hordóban még a nagyszüleimtől örökölt kb 100-120 liter fűtőolaj. Elméletileg ez is gázolaj, de én autóba nem mertem beletölteni. Leadtam veszélyes hulladékként.

A használt sütőolajban lehet sok minden még megszűrve is. Lehet benne víz, só, a sütés közben kioldódó dolgok, ki tudja az az olaj hol és mennyire krakkolódtt. De ha nem is, tele van hidroxilcsoportokkal és egyéb oxigén tartalú csoportokkal, amik hosszabb távon előbb-utóbb korróziót okoznak valahol.

Egy szó mint száz, én biztos nem merném beletölteni, annyit nem ér. Ha rendszeresen nagy mennyiségben is tudsz szerezni és el is megy vele az autó, hosszú távon amit megspórolsz a tankoláson, elköltheted a javításra, vagy az idő előtti autócserére. Akkor meg mi értelme van az egésznek...?

2016. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!