Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaphattam-e szénmonoxid...

Kaphattam-e szénmonoxid mérgezést?

Figyelt kérdés
Van egy motorom, próbáltam beindítani (valami baja van) kb. 45 percig rugdostam zártajtójú garázsban. Majd amikor beindult, kitoltam a garázsból a motort. Összegyűlhetett annyi szénmonoxid bent a garázsban, hogy az mérgező legyen?

2016. dec. 30. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
A szenmonoxid mergezesben meghalsz. Szoval, ha meg elsz, akkor ne felj.
2016. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Benzingőztől kaphattál enyhe "mérgezést", szédülés, fejfájás. Ha csak rugdostad, de nem indult be, akkor csak a beszívott keverék távozott égetlenül a kipufogón.
2016. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem indult be a motor, nem termelt CO-t.

Nem feltétlenül halsz meg, a mérgezés mértékétől függ. Az pedig attól, hogy milyen töményen, mennyi ideig lélegeztél be CO-t. A fő gond az vele, hogy sokkal jobban kötődik a hemoglobinhoz, mint az oxigén. Ezáltal kiszorítja az oxigént a véráramból, kvázi megfulladsz tőle. Ha még nem az összes oxigént szorította ki a hemoglobinról, akkor csak cianotikus állapotba kerülsz. Fejfájás, szédülés, hányinger jelentkezhet. Súlyosabb mérgezésnél eszméletvesztés is felléphet. Ekkortól van gond, mert magatehetetlen vagy. Még ha érzed is hogy gond van, nem tudsz kimenekülni. Tovább lélegzed be a CO-t amitől szép lassan megfulladsz.

2016. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!