Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Irányjelző és elakadásjelző...

Irányjelző és elakadásjelző működése index relé és elakadásjelző kacsoló működése?

Figyelt kérdés
Már rég óta foglalkoztat a kérdés, melyre még nem találtam választ egy egyszerű mechanikus működésű index relé van az autóban nevezzük hagyományos index relének. Ha jobbra vagy balra indexelek vagy elakadásjelző megy akkor egyformán villog, van nekem egy másik ugyan olyan teljesítményű indexrelém ha 3db izzónál (2x21W+5W oldal égő) többet teszek rá akkor nagyon változik a villogás sebessége, akkor az autóban hogyan tud egyszerre 6 égőt+műszerfal égőket villogtatni ugyan olyan sebességgel mintha csak jobbra-balra indexelnék? ehhez az elakadásjelző kapcsolójában van valami áramkör??

2017. jan. 1. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek a régi, hengeres aluházba szerelt hődrótos indexrelék sose voltak stabil szerkezetek, nem véletlen, hogy már vagy 30 éve se sok autógyár használta.
2017. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom milyen ez ,de nem elektronikás az tuti. 2006 évjáratú az autó.
2017. jan. 1. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:

2006-ban már tuti elektronikus volt.

De már 1996-ban is...

Ezek már, ha kiég valamelyik 21 wattos izzó, kétszeres sebességgel kezdenek szaggatni, hogy a vezető észrevegye az izzó-kiégést.

2017. jan. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen autó ez, már ha nem titok?
2017. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Opel Corsa
2017. jan. 1. 16:58
 6/10 A kérdező kommentje:
Az elektromosnál is volt régebbi? Azt hittem ez a régi a sima elektromos és amit már ic-k ellenállások,diódák működtetnek az a modern. ha kiég akkor elég gyorsan villog... de ha több égő van akkor meg nagyon lassan de elakadásjelzővel mégis úgy mintha csak jobb vagy bal index lenne.
2017. jan. 1. 16:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Corsából is van pár féle, de már az A-sban is elektronikus relé volt. Kis fekete kocka.
2017. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt láttam már ebben is az van, csak érdekelt hogy hogyan működhet mert mintha nem onnan jönne a hang ha az elakadásjelző villog.
2017. jan. 1. 17:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Onnan jön az. Ha nagyon kíváncsi vagy rá, vedd ki, pattintsd szét.
2017. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyszer megnézem, bár nem akarok benne kárt tenni...
2017. jan. 1. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!