Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorcsere, motorkód. Hogy is...

Motorcsere, motorkód. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem vagyok tisztában a dolgokkal.Először is mi a motorkód? És mi a motorszám? Ha van egy autóm amibe mondjuk nagyobb motort szeretnék, akkor hogy lesz ugyan az a motorszám az új motoron, ami a régin volt? És az eredetvizsgán vagy műszakin mit szólnak érte? Ismerősömék azt csinálták, hogy golf mk1 1,6td motort kicserélték egy 1,9td re. Azt mondta, hogy majd kirohasztják a motorszámot és újat kap!?? Tehát ilyen dolgokra vagyok kíváncsi. Kérem, hogy a negatív/troll kommenteket kerüljük el!

2017. jan. 1. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azt mondta, hogy majd kirohasztják a motorszámot és újat kap!??"

Ez így ebben a formában bűncselekmény, ezért csücsüt lehet kapni, nem újat.. :D


Minden motornak van egy típuskódja és egy sorozatszáma. Van autó aminél a motorkód van a forgalmiban, ott adott kódon belül akkor cserélsz motort amikor akarsz.

Van autó aminél a motorszám van a forgalmiban, ott cseréhez már kell adásvételi is meg okmányiroda stb..


Ki lehet csiszolni/savazni a motorszámot, de ez jelen állás szerint bűncselekmény. Mármint ha kiderül, hogy te csináltad. Ha nagyon akarják akkor kiderül.

2017. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jópofa dolog ez a motorszam kirohasztas/savazás stb,amig egy műszaki vizsgán vagy eredetvizsgán ki nem bukik a dolog és rad nem verik az egeszet!
2017. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A motorkod altalaban (nem mindig) a motorszam elso nehany karaktere, Volkswagen eseten elso 2-3 szam-betu,az ujabbakon csak betu kombinacio,ami a motorszammal folytatodik. Szemely szerint-vajdasagi magyarkent-a magyar NKH szerb megfelelolejnel dolgozom,es nem hinnek a szememnek ha valaki beallitana egy 1-es golfal amiben 1.6-os sima dizel helyett 1.9-es van (mert eleg nagy vizualis kulombseg van a ket motor kozott).Meg aztan a fulemnek se amikor azt mondanak az urgek hogy ez a gyari 1.6-os csak kirohadt a motorkod :),azzal a kocsival nem hagynak el a vizgaalomast!! Ketlem hogy a magyar "kolegak" beveszik az ilyen sztorikat...Foleg ha fenykepes dokumentacio is keszul-tobbek kozott a motorterrol,motorszamrol-a vizsga soran mint nallunk. Ne menj bele ilyesmibe mert baj lehet/lesz belole.
2017. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itthon simán van ilyen. Ha az eredetvizsgáló megállapítja, hogy láthatóan nem idegenkezűség miatt sérül a motor vagy alvázszám akkor nagyon sokáig új alvázszámot ütöttek be az NKH vizsgabázisán vagy a motorszám helyett raktak egy plusz aluplakettet a motorra egy arra beütött kóddal. Nekem is van ilyen autóm, AF-es motorszámmal ( így vettem, azóta már ebben sem az a motor van xD ).


Ma már nem új számot adnak ki a motorra, hanem a motor kódját rögzítik a forgalmiba, ha megsérült a motorszám ( nyilván amiben motorkód van eredetileg is ott ez mindegy ).


Ha tudnád, hogy a magyar kollégáid mit meg nem csinálnak, szerintem sírva fakadnál :D

2017. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!