Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Generátor töltést hogy mérhetn...

Generátor töltést hogy mérhetnék multiméterrel?

Figyelt kérdés

Tehát az autón megakarnék mérni mindent. Áramfelvétel lezárt állapotban. Akkumulátor feszültsége. Töltés voltban, amperban. Hogyan lehet ezt multimíterrel?


Akkumulátor az nem gondozásmentes. 2 éves. De kicsit gyengén indít. 12 volt van az aksiban. Feltöltöttem. Pihent egy éjszakát. Ma ráraktam a töltőt és megint 12 voltot ír.


2017. jan. 1. 19:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy gyárilag a lehető legkisebbet rakják bele. 55 ah ás volt benne. Utána kaptam egy kölcsön aksit. Nem használta az ismerősöm. Az volt benne legalább 1 évig. Az is 74-es volt. Aztán vettem bele én is egy 74-est. Igazából ami belekerült még miutám lejött a gyártósorról az egy fejegység meg egy két hangszóró. Szoktam vele futózni néha, aztán azon is van a világítás.
2017. jan. 2. 21:21
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem a lehető legkisebbet, hanem a szükséges legkisebbet, aminél nagyobb fölösleges. Ezen egy rádió meg egy utánfutó se változtat. De felőlem tegyél egy 210 AH-sat a csomagtartóba, ha ettől jobban érzed magad, látom, úgyse hagyod magad meggyőzni, hogy szimpla pénzkidobás.
2017. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem (csak) a kapacitástól (Ah) függ, hogy mennyit esik a feszültség indításkor, hanem a maximális indítóáramtól.


Van értelme a nagyobb kapacitású akksinak, írok egy példát:

Hétköznapokon 5 km-eket mész csak vele, így nem tudja visszatölteni az elhasznált mennyiséget, tehát minden hétköznap csökken a töltöttsége az akksinak. Hétvégén meg mondjuk elmész egy 100 km-es útra, amikor megtöltődik teljesen az akksi.

Világos, hogy egy nagyobb kapacitású akksival több napig tudod megcsinálni az 5 km-es utakat teljes feltöltés nélkül.

Illetve akkor is jó a nagyobb amperóra, ha a generátorod bemondja az unalmasat, ugyanis ilyenkor többet tudsz elmenni vele, és talán ezen múlik, hogy elérsz-e a szerelőig vagy sem.

2017. jan. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na tehát utolsó válaszoló azért rátapintott a lényegre. Én mikor vettem ezt az aksit akkor az autó napi használatban volt. Városban. Még 5 kmes tévokat sem ment. Egy indítéssal olyan 1-2-3 kmt. 5 kmt ritkán egy indítéssal. És nem ment ki hítvégente a városból. Hanem volt hogy egész hónapban sem. Ezért is gondoltam nagyobb aksira. Később merül le. Most kB 3 hónapja van rendszeresen kilterületen is haszbálva. De akkor is napi 60 km. KB 6 indítással.
2017. jan. 3. 21:41
 15/15 A kérdező kommentje:
Ja persze mostani használattal lehetne kisebb az aksi. Mert a 10 indítást 60 km alatt visszatudná bele tölteni.
2017. jan. 3. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!