Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Polgári autóból is mérhetnek...

Polgári autóból is mérhetnek a rendőrök?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy most már csak rendőrautóból trafizhatnak, ebben mi az igazság?

2014. aug. 23. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen, és mérnek is!
2014. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nemhiszem, eddig az volt hogy szabálytalanul parkolva is mértek, erre hoztak egy olyan szabáylmódosítást, hogy a rendőr trafizás céljából beállhat a forgalomtól elzárt területre stb. Nem hiszem hogy akkor pont most az autósok javára módosítottak volna. Régen az is szabály volt elvileg, hogy jól látható helyen kell állniuk, nem a bokorból sunyiba, de hát sz*rtak erre is...
2014. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1-2 éve még tuti hogy mértek, láttam is párat...
2014. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most is mérnek. Egy szürke régi fábiából, fekete octaviából, meg egy fehér régi swiftből szoktak felénk rendszeresen mérni.
2014. aug. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

parnapja megint kint volt a feher seat, csak par hazzal odebb, rendes polgari gepnek tunik.

csak mar mindenki ismeri :D

2014. aug. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenhonnan mérhetnek, egyébként nem minden "rendőrautóra" van ráírva hogy rendőrség, úgyhogy jobban jársz ha nem száguldozol. Max ott ahol nagyon jól ismered a terepet és tudod hogy hová állhatnak. (Igen, tudom..., de egy autób*zi nem bírja ki hogy mindig betartsa a törvény betűjét)
2014. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én egy fehér Thalia-val láttam őket mérni.
2014. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bp1985 ***** válasza:
Lényegtelen, hogy milyen autóval állnak kint. Ha 50-es tábla van, nem 80-al kell menni. 3 ember halt meg fóton az ilyen boyracer miatt...
2014. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem azért haltak meg, mert 80-nal mentek, hanem mert őrülten versenyeztek...

Túl van értékelve a gyorshajtás jelentősége, mikor még a hivatalos statisztikák szerint is a balesetek csekély része történik abszolút gyorshajtás miatt.

Oké, ettől függetlenül nem kéne 80-nal menni lakott területen, a gond nem is ezzel van, hanem azzal, hogy a gyorshajtás a magyar költségvetésben tervezett bevétel, tehát olyan helyeken mérnek a sünök, ahol a tábla indokolatlanul vagy rosszul láthatóan van kint. Persze, legális ilyen helyeken mérni, csak nem etikus.

2014. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. aug. 26. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!