Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 800 ezerért van olyan Audi...

800 ezerért van olyan Audi vagy hasonló márkába autó amire nem biztos hogy rákölt még 500 ezret az ember vétel után?

Figyelt kérdés

Tehát nézegettem audikat. A4 est 800-900 ezrekért. 1 milió alatt akarnék autót venni. De persze olyant amire nem valószínű hogy rákell költeni még annyit amennyiért vettem. Vagy milyen autót ajánlanátok ami annyira azért nem kotera.


Dízelre gondoltam. Havi 2 ezer kmt megyek.


2017. jan. 2. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyiért már lehet kapni 1.9tdi-vel.
2017. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1.9-re gondoltam. Csak én nem olyanra hogy már lehet e kapni. Mert 200-ért is van 1.9 tdi. 😃


Milyen típust érdemes nézegetni?

2017. jan. 2. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt csinálsz, amit akarsz, de az 500-600ezres dízel Audi tipikusan az az autó, amelyiknél számolni kellene azzal is, hogy jöhet olyan meghibásodás, ami sokszázezres szervizköltséggel járhat.

Nem törvényszerű, de nem is ritkán előforduló eset, azt meg senki nem josolja meg előre, hogy a vásárlás után hogy fogja birni a gép a strapát.

Egyszerű a képlet, aki majmot tart legyen pénze banánra is, szükség esetére kalkuláljon a várható kiadásokkal

2017. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd, azt írtad hogy 8-900e ért nézegetsz A4-et, ennyiért lehet venni jó 1.9tdi-t.
2017. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szereld te magad azzal sokat lehet spórolni.

És mindig ugyan ott vedd az alkatrészeket, akkor egyre nagyobb kedvezményeket fogsz kapni. Vagy vásárolhatsz webáruházból is. pl: alkatreszek.hu, ha ennél a cégnél vásárolsz már átlag 40% kedvezményed lesz az unix vagy bárdi áraihoz képest. Mindent neten keresztül nem lehet beszerezni elsőre, mert passzol mindig minden. Így sokszor kell minta alapján kideríteni, mi a cikkszáma. Viszont legközelebb már mehet olcsóbban is.

Szóval sz 1.9 TDI vásárlás utánni szervizköltsége könnyen belekarcolhat a 200000-be, és akkor még csak a kötelező dolgokat cseréltetted ki, jó minőségű alkatrészekre pl: SKF, Conti, Febi, Lemfölder...

Ha viszont te csinálod kb a felébe fog kerülni.


Ehhez nemárt beszerezni néhány szerszámot is, a lidl Power fix cuccai nagyon jók és olcsók.

ez 26000 ft

[link]

Ezen kívűl kell még csillag-villás készlet 8-32ig

csavarhúzú készlet 7-8 darabos

imbusz, és trox készlet

3-4 kalapács 2 500g és 2 1000g

Ez így kezdésnek bőven elég majd úgy is rájösz mi kell még.

Vízpumpa fogó ebből tapasztalatom alapján 250mm-es megfelelő kb 10000 ft. ez bírja és nem csípi be az újjad :)

[link]

Még: kombinát fogó, csípő fogó, harapófogó, lapos fogó ezekből jó a tescos Mannesmann is


Ez így kb 70-80000 ft befektetés, ami már az első szerviznél megtérül.


Átlagba évi 200000-et nyugodtan számolhatsz fenntartásra, üzemanyag, biztosítás és teljesítmény adó nélkül

2017. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerszámost nem kértem. Abból van bőven. Apámék autóját is én szerelgetem.

Hát ja árírással együtt lenne olyan 800-900 ezer.

2017. jan. 2. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

"Szereld te magad azzal sokat lehet spórolni. "


ezzel csak az a baj, hogy komolyabb hibát nem fog tudni megcsinálni a kisebb hibát se mindig szakszerűen.



Kérdéshez visszatérve minden öreg autóra költeni kell vásárlás után és minél bonyolultabb autó annál többet!

Ezzel nincs is baj, csak kalkuláld bele neked ér e annyit az a kocsi...

Én a vételár árát költöttem a kocsimra, hogy legális műszakit kapjon ne borítékost.Nem audi, de most ebből a szempontból mind1. Vásárláskor láttam nekem az a kocsi kell, azt akarom, felmértem és mérlegeltem, megvettem, ennyi.


Simán kopó dolgokra elmehet minimum 100, aztán klimahibára megint 100, ha autómata és bedöglik akár 300 is, akkor elrohad a kipufogó az is 50-100(mert mi van ha leömlőtől már tök öreg cserés), jön egy csöpögő hűtő vagy utastéri fűtőmotor, stb.


Öreg autót akkor vegyél, ha te pont azt szeretnéd, én azért vettem majdnem 30évest, mert ezt akartam. Az igaz a régiek tartósabbak minden márkából, de mivel régibb már jön ki a több gond is, tehát sakk-matt.

2017. jan. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ezzel csak az a baj, hogy komolyabb hibát nem fog tudni megcsinálni a kisebb hibát se mindig szakszerűen. "


Kinek mi a bonyolult, én többnyire csak elektromos vagy befecskendező rendszer hibával viszem szakemberhez. minden mást magam javítok (turbó, hengerfej, futómű, fékek...), sehol sem tanultam autószerelést... és amit megcsinálok az jó lesz! Lehet tovább tart mint egy rutinos szerelőnek, de legalább tudom, tényleg ki van cserélve minden amiért fizettem!

Célszerszámot kaució ellenében lehet bérelni pár ezer forintért.

2017. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!