Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fedélzeti számítógép funkciója?

Fedélzeti számítógép funkciója?

Figyelt kérdés

A fedélzeti számítógépnek van még valami előnye azon kívül,, hogy a műszerfalon kiírja az átlagfogyasztást, pillanatnyi fogyasztást, stb...

Ha van egy adott típus, amiben alapból nincs, csak egy frissítés, ráncfelvarrás után került bele, akkor érdemesebb drágábban megvenni a frissített modellt csak a fedélzeti számítógép miatt ?


2017. jan. 3. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Gusztus dolga, hogy érdemes-e. Én szeretem menet közben végigpörgetni az adatokat. Kedvencem az olajhőfok: 80`C alatt nem eröltetem a motort.
2017. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Ezek csak parasztvakítások.

Nekem volt olyan '70es évekből való autóm, ahol gyárilag olajhőfok, oljanyomás, akku feszültség, vízhőfok, fordulatszám, stb. mindent külön kis pofás kerek sima műszer jelzett!

Nem kellene ehhez "kompjuuuter" és elég hülye elnevezés is a fedélzetikomputer, mert igazából nem az, csak annak nevezik.

2017. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdés hogy neked szükséged van e rá.

Én örülnék ha lenne mert jobban megtudja saccolni hogy mennyi km-re elegendő benzined van mint te egy egyszerű üzemanyagszint jelző alapján. Azt is jó lenne tudni hogy pl 5-ösben mennyit fogyaszt bizonyos sebességeknél(pillanatnyi fogyasztás), pl meddig gazdaságos közlekedni mert lehet hogy 130 nál már nagyon megnövekszik a fogyasztás.

Mivel nekem nincs, ezért csak teletankolás után, a napi számláló lenullázásától tudom számolni és csak akkor tudom meg a fogyasztásomat ha ismét teletankolom.

2017. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem például már nagyon fontos extrának számít, mert rendkivül hasznos. Ha nincs fedélzeti számítógéped, és nem tankolod mindig tele az autót, akkor még egy hozzávetőleges átlagfogyasztást is nehéz megsaccolni, viszont a számítógép még a pillanatnyit is mutatja, ami szintén nagyon hasznos, mert tudod, hogy egy adott sebességnél melyik fokozatba érdemes tenni az autót a takarékosság érdekében (nem mindig a legnagyobb fokozat a jó).
2017. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a ráncfelvarrott modelleknek egyéb előnyeik is vannak: sok apró hibát kijavítanak rajtuk az előző modellhez képest, és általában szebbek, modernebbek is. Meg több minden megtalálható bennük, például az említett fedélzeti számítógép.
2017. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért ne feledjük, hogy pl a VW csoportban plusz/minusz fél litert is csalhat a pillanatnyi- és az átlagfogyasztás mérő is. Nekem 3 különböző autónál ez jött ki, egyik se volt pontos.
2017. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor csak kényelmi dolog...


Köszi a válaszokat !

2017. jan. 3. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!