Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan 'kapcsoljam ki' a...

Hogyan 'kapcsoljam ki' a gondolataimat vezetés közben?

Figyelt kérdés

Szóval, még kb 2-3 órám van gyakorlati vizsgáig, és van egy pár problémám.

Szóval, az oktatóm szerint, az autó kezelése nálam egyáltalán nem rossz, hanem az önuralmammal van baj: gyakorlatilag mindent túlgondolok, az egyszerű dolgokat bonyolítom, mindent egyszerre akarok csinálni, tökéletesen.

Egyszerű példa, hogy ha valahol megemlíti, hogy nézzek szét, egyből átfut az agyamon, hogy az ez előtti alkalmakkor hova néztem, most hova kéne, vajon mit nem csináltam jól,nem kéne kapcsolni?, mi van a hátam mögött, és így tovább.

Olyannyira, hogy mire erre az egyszerű dologra sor kerülhetne, már rég eltelt az idő, én meg kapkodok, mint macska a fürdőkádban...



2017. jan. 3. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Igyál stholbuci poharából
2017. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg javítani a koncentrációs készségeden, és mindig az adott szituációra koncentrálj, ne kalandozzon el a figyelmed más dolgokra.


Ha pedig nem zsigerből jön legalább az, hogy rendszeresen figyelj a környezetedre, hanem még arra kell koncentrálnod, hogy mi minden továbbira is kell figyelned emellett vezetés közben, vegyél több órát, mert ha a vizsgán át is engednek, elég nagy veszélyfaktornak teszed ki magad, és a környezetedben tartózkodó embereket is, főleg a következő hetekben várható időjárási körülmények közt.

2017. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ez csak pillanatnyi stressz. Egy kis rutin, és pikk-pakk elmúlik.
2017. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Attól félek, hogy nem stressz, mert nem vagyok ideges vezetés közben- sajnos, nem sajnos, a mindennapi életben is jellemző túlelemezni a dolgokat, bár ott nem jön ki ennyire kártékonyan..

2017. jan. 3. 20:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez tulajdonképpen normális minden kezdő vezetőnél, mert még nem tudsz annyi mindenre figyelni. Vezetésnél ugye egyszerre figyeljük a forgalmat, és kezeljük az autót. Az autó kezelése rutinosabb sofőröknek már teljesen reflexszerűen megy, a figyelmünket teljesen a forgalom figyelésére tudjuk összpontosítani. De a tanulóknak még nem megy reflexszerűen a vezetés, ezért néha sikerül összekavarni a dolgokat vezetés közben.

Annyit csinálj, hogy ne stresszelj, és ne gondolozz előre, hanem mindig az adott pillanatra koncentrálj: pl megállsz a STOP-nál, akkor ne arra koncentrálj, hogy hogy fosz elindulni, hanem hogy most fék, aztán kuplung, aztán szétnézel, és csak utána koncentrálsz az elindulásra.

2017. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!