Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ami a corvin plázába van...

Ami a corvin plázába van kocsiknak a garázsból ilyen csigás feljövő azon ti hányasba tudtok feljönni?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok és még tanulom a dolgokat :D utálom ezeket a csigán felfelé menő dolgokat de elcsesztem és csak ott tudtam kijönni mert kicsit eltévedtem haverommal és amikor ki iktattam a parkoló jegyet elém tárult eme gyönyörű szép csigás felfelé menő dolog .. Utálom amikor Édesapám vezettet én akkor is tökre be voltam szarva ettől erre meg ott volt ellőttem . mentem mert menni kellet hát nincs mit tenni de ráadásul meredekebbek is ezek a dögök mint gondoltam és 2-esbe nem birta az autó úgyhogy 1-esbe kellet feljönnöm .. És hogy ti hányasba szoktatok vagy hogy mint ? tiszta para nehogy neki menjek a falnak vagy mivan ha lefulladok stb :D


Ez az 1.4-es astrámmal történt és úgy sajnáltam hogy kínzom szegénykémet egyesben így felfelé de nem tudtam mit tenni



2017. jan. 3. 21:41
1 2
 11/18 veterán vas ***** válasza:
100%

Nincs standard válasz, mert nem tudjuk, hogy hány %-os a feljáró, nem láttuk, hogy milyen széles, sőt arról sincs tapasztalatunk, hogy Te hogyan vezetsz.


Biztos hallottál már az ideális fordulattartományról.

Próbálj meg úgy fölmenni az utálatod tárgyát képező "csigán", hogy az ajánlott f.határok között tartod a motort.

Mindegy, hogy hányadikba kapcsolsz, ha nem lógsz ki az előírt fordulat zónából, és még biztonságosnak érzed a tempót, akkor számodra az a jó fokozat.

Neked kell dönteni.(elvégre Te vezetsz) ;)

2017. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez az "egyes csak megmozdításra" rettentő nagy f**ság. Nem is értem az oktatók miért hangoztatják ennyire lelkesen. Egyszerűen van az a szituáció, amikor nincs szufla, és muszáj vissza váltani, főleg kisebb motorú autóknál.

Pl. beteszem az orrát körforgalomba, de nem tudok már behajtani, viszont annyi idő sincs, hogy teljesen megálljak, hanem guruluk kb. 2-3 km/h-val, akkor ott kettesnél úgy szenved meg rángat mint a k**vaélet, muszáj visszaváltani.

Én is mentem már olyan meredek lejtőn, ahol az 1.4 egyszerűen kevés volt 3 embernél, csak 1-esben tudtam felmenni. Visított, pörgött 4500-ön, de felment. És ezek azért nem minden napi szituációk, semmit nem fogsz neki ezzel ártani.

Ha már lesz rutinod felviszed 2-esben egy ívben is, addig inkább lassan de óvatosan.

2017. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Bár azt sem ártana a tanulók fejébe verni,hogy egy üzemmeleg 1.4-es szívómotornál semmivel sem károsabb az 5 ezres fordulat,mint a 2 ezres.

Inkább fordítva,mert kis fordulaton erőltetve egy csigán is csapágyasra lehet hajtani a motort.

2017. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az oktatók azért hangoztatják, hogy a tanulóik ne csesszék szét az autójukat, mondjuk úgy, hogy 40-50 km/h-nél véletlenül egyesbe rakják. Meg ugye a tanulókra jellemző, hogy leugranak a kuplungról (főleg váltásnál, indulásnál nem annyira) és ez egyesben a legkárosabb.


Egyébként egy történet: Erdélyben mentem felfelé egy kavicsos szerpentinen egy hátsókerekes autóval, 6 fővel + cuccokkal.

Az egyik meredekebb részen kevés volt a kettes, ha ott megállok és úgy rakom egyesbe, a büdös életben nem indulok el, csak ha előbb visszagurulok az emelkedő aljára.

2017. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Nekem volt 1.4 f astrám, az tényleg megmozdítás után szépen bírta a 2est már kb 5-10km/h-tól. Most egy 1.8as f-et hajtok, a váltó hosszabb, így sokszor van, hogy magas fekvőrendöröknél ha lefékezek 10-15km/h közé, akkor 1esbe kell váltsak, ha nem akarom szétcseszni a kuplungot (agyoncsúsztatni), bár pont a 10-15km/h a határ, ahol az 1est már/még nem veszi be, úgyhogy van hogy inkább többet lassítok, hogy kényelmesen 1est vegyen be, és ne a 2est erőltessem.


Budán a Magas útnál már volt, hogy meg kellett álljak, kézi és 1esben mentem fel, mert nem volt elég lendületem (kb 20-25%os emelkedő), valamint parkolóhzban is szoktam 1esben felmenni (köki terminál pl, sok meredek rövid derékszögű szakasz). Úgyhogy használd bátran az 1est, ha azt hallod, hogy erőlködik a motor és látod,hogy emelkedőn 1500-2000 alatt van a fordulatod.

2017. jan. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítséget !
2017. jan. 5. 21:05
 17/18 anonim ***** válasza:
Azon egyesbe jövök mindig.
2017. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ott meg nem voltam de a westendnwl kettesben szoktam és simán felmegy. Mondjuk ez egy új auto és már 1 éve vezetek napi szinten, de szerintem az elejen tökéletes az egyes
2022. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!