Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes első autónak egy új...

Érdemes első autónak egy új suzuki swiftet venni?

Figyelt kérdés
Vagy egy vitarát. Igényeim nincsenek, csak autópályán menjen 140-et.
2017. jan. 6. 10:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
esetleg a swift sport
2017. jan. 6. 10:46
 2/16 Donald J. Trump ***** válasza:
A kettő közül mindenképp a Swift. Az utolsó magyar generáció gyártása most ér véget - széria utolsó modelljei amennyire lehet kiforrtak. Ha halk és dinamikus ennél a tempónál már nem is lesz, de 140-et a legkissebb 1.2 motorral is tud. Azért tartósan ne ennél a sebességnél használd.
2017. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az új autó mindig kicsit lutri, mert a meghibásodásokról még nincs elég információ. Annyira már nem olcsók a Suzukik. Én lehet, hogy inkább egy nagyobb gyártótól vennék valamit. Bár azt el kell ismerni, az új Vitara a hátsó lámpákat leszámítva elég eltalált formatervet kapott, de az nem minden.
2017. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Igényeim nincsenek"

Akkor első autónak ne egy új autót vegyél, amúgy én mindig csodálkozom ki az aki újonnan swiftet vesz, drága még mindig a minőségéhez képest.

2017. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vitarát veszik, mint a cukrot (3 hónapos várólista van). Két éve van a piacon, én nem hallottam rosszat róla. A Swift 2017-ben lesz felújítva (egyébként jön az új Ignis is), de az újról nem tudok semmit. A Vitara biztos választás, de a Swift sem lehet rossz.


Teljesen más kategória a kettő, azt válasszad, ami a te céljaidnak megfelelő.

2017. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Annyira már nem olcsók a Suzukik. Én lehet, hogy inkább egy nagyobb gyártótól vennék valamit."


Milyen nagyobb gyártó??? A Suzuki nem elég nagy? Nem bizonyított? Nem gyárt elég régóta autót/motort???

Nem tudom, milyen nagyobbra gondolsz, de a japánok tudják mit csinálnak, hidd el!


Kérdező: szerintem teljesen jó lesz, a swiftek jók, a japán autók megbízhatóak.

2017. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Első autónak csak Suzuki Swiftet érdemes venni.
2017. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a Suzuki az autó gyártók között kicsi, és nem tartom különösen megbízható autónak. A gombóc Swift volt az első valamelyest vállalható autójuk, az egyből úgy indított, hogy 100ezer körül szétesett a váltóban a csapágy. Használtan gondolkodtam a vételén, egyet próbáltam, köszönöm nem kell. Pedig szép állapotban volt.

És ne feledjük, hogy azért a Suzuki azért is romlik el ritkán, mert nem használják sokat. Évi 10-15 ezres futással nem csoda, hogy 10 évesen még semmi baja. A "komolyabb" autóknak gyakran azért is van komolyabb hibastatisztikája, mert 3 év alatt belemegy annyi km, mint egy átlag Swiftbe 15 alatt. Van Ignis a családban, az eddigi legmegbízhatatlanabb, és egyetlen japán autónk, még ha komoly baja nem is volt. Alapvetően német autók vannak inkább, és régebbi típusok. Azokkal nincs ennyi gond.

Bár az új autókkal most én is bajban lennék, mert a jó szívóbenzinest részesíteném előnyben, és azok lassan kikopnak. De szerintem ebből a pénzből inkább vennék egy gyönyörű használt autót, mint egy kiskategóriás újat.

2017. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom 8-as én nagyon nem értek veled egyet ebben.

Nem véletlenül lettek a régi swiftek a Ladák "új" alternatívái. Mert olcsók, jók, megbízhatók. Azért lett "népautó".

Nekem egy '97-es swiftem van, 4 éve vettük, szinte semmit nem kellett rákölteni eddig. Már 1,5 éve ingázok vele, napi 60 km heti 5 nap. Köszönöm, jól bírja ezt is. Tankolom, beülök, megyek. 10ezrenként olajcsere, ennyi a költsége.

Férjemnek Baleno kombija van, '98-as, 1 éve vettük, SEMMIT nem kellett eddig költeni rá (persze a vásárlás után megvolt az olajcsere).


Barátunk swift után Ignist vett, nagyon szerette, sosem volt baja vele.

Hiába kicsinyíted, ha körülnézel, igenis sok Suzuki van az utakon. Nem véletlenül.


Ha összehasonlítasz egy 15-20 éves Suzukit vagy BMV-t pl, hidd el, a Suzuki klasszisokkal olcsóbb (mind javíttatást illetően, mind fenntartási költségben).


Talán ha annyira németet akarsz, akkor még az Opelek pontosabban az Astrák olyanok, mint a Swiftek.

2017. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előbb vennék egy fiatal alig használt mazda 3-ast/kia ceed/hyundai i30/corolla/lancert ennyi pénzből.
2017. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!