Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Lupo 1. 0-hoz milyen olaj...

VW Lupo 1. 0-hoz milyen olaj kell?

Figyelt kérdés

Elvileg a gyári leírása 5W-40 szintetikus olajat említ

De majdnem 20 éves autóhoz sokan mondják érdemes sűrűbbet venni mondjuk 5W-30-at nem?


A Castrol kalkulátora viszont 0W-40-et dob ki:

Szerviz intervallumok

Normál igénybevétel Csereciklus 15000 km/ 12 hónap


Feltöltési mennyiség

Olajszűrő kapacitása 0,4 liter

Kapacitás 3,2 liter



2017. jan. 6. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit a szervízkönyv is ajánl (vagy a gyártó, ha nincs könyved). Márkára igazából mindegy. De ne teszkós hulladék legyen! Valami jobb fajta, ezen nem szabad spórolni!
2017. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5w30 és 5w40 között nem fogsz különbséget érezni nagyon.

Kalkulátor ide-oda : függ nagyon kopott motortól is.

Aki 10 ezret megy évente ,akkor az évente cseréli ,aki 2 hónapa alatt vágja bele,az már más olaj.

De 10 vs 13-15 ezer km évente ,nincs sok különbség az 5w30 és 5w40 között.

Az olaj minőségére menj inkább!

Tudom ajánlani az Eneos Sustina olajat

2017. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell bele sűrű olaj, sőt, semmilyen autóba sem kell sűrűbb olaj, ez eléggé blődség. Csak azért szoktam bele sűrűbbet (és egyben sz*rabbat rakni), hogy ne fogyasszon olyan sok olajat az autó belőle. De ha a tied nem fogyaszt olajat, akkor mehet bele a gyári, megfelelő olaj. Amúgy is, ha enné az olajat, akkor illik utánatölteni, vagy rendberakni a motort.
2017. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 5W40-et vennék, az tényleg 4évszakos olaj. A sűrűbb olajat inkább a hideg oldali viszkozitás határozza meg, az 5W az -30-ig nem dermed, így az okés. A 40 helyén lévő érték a meleg oldali viszkozitást mutatja, hogy mi az az érték, ahol már hajlamos nagyon elvékonyodni az olaj. Szerintem a magyarországi nyarakhoz kell a 40-es meleg oldali viszkozitás, nem ritkán van 40fok vagy annál melegebb, 30-assal nem biztos, hogy elégséges lesz a kenésed, illetve az olajnyomásod is leeshet egy forró napon. Én például a robogómba 20W50-et rakok, mert a sok városi lassú menet eléggé megterheli, így 50-fok felett se lenne gondom. Volt benne 5W-40 olaj, és nekem nyáron egyik nap elszállt az olajnyomásom, hagyni kellett kicsit hűlni. Először azt hittem, valami a hűtéssel van, de egy tapasztalt szerelő felvilágosított, hogy az olaj a ludas. Üdv.
2017. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10 ezer kilométerenként cserélj,és jó lesz a 0w40,bár én inkább 0w30 esetleg 5w30-t tennék bele.

Ha eszi az olajat,akkor generálozni szokás,nem sűrűbb olajat tenni bele.

2017. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az 5W30 hígabb, mint az 5W40.

5W40 tökéletes bele, legyen meg a VW 500, 501 vagy 502 jóváhagyása.

2017. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!