Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet leellenőrizni,...

Hogyan lehet leellenőrizni, hogy működik-e az olajszivattyú?

Figyelt kérdés
Menet közben néha felvillan az olaj kontroll lámpa de mindig van benne olaj. Elképzelhető, hogy az olajszivattyú kezdi megadni magát vagy mással van a probléma?

2016. dec. 29. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az iskolában tanultak szerint. Ez elég alap dolog. Hányas van a bizidben? Ha kettes nézz más szakmát amit profin tudsz csinálni! Ha pedig nem ez a szakmád vidd szerelőhöz.
2016. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és válaszoltál a kérdésemre.

B.U.É.K.

2016. dec. 29. 23:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik lámpa villan fel? Az olajnyomás visszajelző, vagy az olajszint visszajelző (ha van benne ilyen)?
2016. dec. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nagyon híg az olaj, és ehhez képest kopott a szivattyú.

Most hideg van, de próbálj sűrűbb olajat tölteni, hátha... Ebből nagyjából kiderül, mi az ábra..

2016. dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
A szomszéd 1000- es swiftjében is volt ilyen. Ott elszabadult a fogattyús ház alján a hullámtörő lemez, ezért ahogy lötyögött az olaj, a szintjelző bejelzett.
2016. dec. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen autó, de az ellenőrző lámpa jeladójával is kb. olyan gyakran szokott baj lenni, mint az olajpumpával.


Az is lehet, hogy valahol dugulás van benne, vagy kering benne valami kosz. Én ezeket próbálnám:


1. Jeladó teszt/csere (ez általában filléres dolog)

2. Olaj + szűrő csere (úgysem árt)


Műhelyben lehet rákötni olajnyomás mérőt, ha gyengélkedik a pumpa, talán az is megmutatja.

2016. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tivadar, oszt ezt h gondolod? A nyomásmérőt hova csatlakoztatod? Hü?
2016. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

93-as Swift 1.3


A képen látható olajos kanna kontroll lámpa villan fel néha mehet közben.


[link]

2016. dec. 30. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a szivattyú rossz lenne, már megszorult volna a motor, inkább csak a visszajelző rossz.
2017. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1000-es Swiftem van (nem a szomszédnak), állítom, hogy nincs olajszint jelzője.

A lámpa az olajnyomás hiányát jelzi. Ha csak néha jelez, akkor nem lehet a kopott sziattyú miatt.Szerintem: legyen benne elég olaj, aztán az elektromos jeladó vezetékét ellenőrizd, ha marad a hiba cseréld újra az adót,Ha még mindíg maradt a hiba, vidd autószerelőhöz, mert le kell venni az olajteknőt a további hibakereséshez.

(Nyomásmérő órát az elektromos nyomásérzékelő helyére szoktunk bekötni.)

2017. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!