Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt mi okozhatja? (hosszan lent)

Mirk kérdése:

Ezt mi okozhatja? (hosszan lent)

Figyelt kérdés

Swift 1.0 (2001)


A mai napon elmentem egy kb 30 km-es útra. Őrült nagy szél volt és hideg is. Még alig mentem 30-al mikor erős reszelő hangot hallottam a kilométeróra mögül. Nem tudtam mire vélni, megálltam, abbahagyta. 3 perc múlva immár külterületen egyszer csak ismét rákezd ez a hang, ezzel egy időben meg megkérdezi az asszony, hogy miért megyünk 140-el?:D

Hát az óra a hang ritmusára kileng felfelé, mint az őrült.

Teória 1: szél okozhatta? Még sosem mentem ilyen szélben és ezt a jelenséget sem tapasztaltam. Csak az odaút alkalmával jelentkezett, illetve a városban, ha "jó" irányba mentem, sebességtől függetlenül.

Visszaúton egyáltalán semmi.



2017. jan. 7. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a hangból a kilométeróra spirálra tippeltem volna, de így hogy 140-et mutatott, valseg valami mekerült az órába a mágneshez, vagy valami leszakadt.
2017. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*valszeg, és bekerült


elgépeltem

2017. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 cselez ***** válasza:

Nincs nagy baj! befagyott a Km-óra spirál és mibel az egy acélsodrony, ha a vége szorul alul meg hajtja a váltó akkor ritmikusan ugrálva fog pörögni, tehát megáll, majd az alsó része körbetekeredik 2x, 3x a teteje ennek hatására gyors forásba kezd, majd újra leáll.

Persze ez becsapja a Km-órát és mikor gyors forgásba kezd akkor mutat 140-et.

Ez előfordul ilyen hidegben sajnos. Ha nagyon lefagy el is szokott szakadni a spirál...

2017. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a baja. Nekem hidegben jon elo a hang es felugrik 220 ra, de megyek vele egy 10 km- t es utana rendbe jon.
2017. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 cselez ***** válasza:
vékony olajjal át kellene csorgatnotok a spirált. Csak a Km-órát elég kivenni.
2017. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az se segit, akkor kell venni masik spiralt? Mert nekem nyaron is sokszor csinalta reggel eso utan paras idoben.
2017. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bazkiiiii! Az én autóm csak a kinti hőmérsékletet mutatja. A tiéd a szél sebességét is?
2017. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!