Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hozzáértő segít nekem?

Egy hozzáértő segít nekem?

Figyelt kérdés

Szeretném a gyári hangszórókat lecserélni az autómban de nem értek hozzá,hogy mit kell nézni és mi számít jónak(ohm, 2 utas 3 utas fogalmam sincs mit jelentenek ezek és mi számít jónak)

Nem akarok csilliárdos hangtechnikát csak a gyáritól szebb és tisztább, hifisebb hangzást. A pop, dance stb stílusú zenéket szeretem és a mély hangokat.


Pioneer hangszórókat néztem de van több fajta is ugyanannyiért és nem tudom mi a különbség köztük.

16,5 cm-es hangszórók kellenek az ajtóba, a kalaptartóba nem tudom milyen kell.


Valaki összeállítana nekem egy jó kis szettet ami relatíve nem nagyon drága?


2017. jan. 7. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se írd le milyen autóba kell, nehogy tudjuk mekkora hangszórók férnek be a gyári helyére :D
2017. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Alfa Romeo 156


16,5 cm-es kell de ezt irtam is. :)

2017. jan. 7. 16:11
 3/6 JulesTS ***** válasza:

Hali markatars!

Gondolom fejegysegrol akarod haktani. Akkor olyan kell neked aminek nagy az erzekenysege (92dB. Agy folotti).

Probalkozhatsz gyari helyre beepitheto lapos cuccokkal mint ez a Mac:

[link]

Beszerelve igy nez ki:

[link]

[link]

De ezzel ket problema van:

A PEI magas eleg tolakodoan harsany.

A gyari melykozep keret hibas tervezesu. Akusztikus rovidzar van benne ami megoli a melyeket.

Egy kiemelo kerettel meg lehet szuntetni es egy normal meretu melykozep is belefer ugy:

[link]

Normalis selyem dom is szepen beepitheto:

[link]

Ha tenyleg szertnel szebb hangot, akkor a kiemelo keretet erdemes megcsinalni es egy kicsit dragabb komponens szettet berakni. Mondjuk ilyeneket:

[link]

[link]

Ja es nem artana egy erosito sem, mert azzal lehet teljesen kihasznalni ezeknek a hangszoroknak a tudasat...

2017. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Jules!


Olyan nincs amit bele rakok "oszt" megy? :D

Van egy erositom de az nyirta ki a melyladat ami volt a kocsiban...be lehet ugy kotni,hogy normalisan szepen szoljanak az uj hangszorok a mar mostani meglevo erositommel? (Holnap megkeresem nem tudom pontosan mit tud)

2017. jan. 7. 19:59
 5/6 JulesTS ***** válasza:

Az a Mac Mobil olyan, de ne várj tőle sokat. A tizenezres cuccok nem a minőségről szólnak, ha kicsit is igényes vagy, akkor kicsit többet szánj rá.

Biztos rá lehet kötni az erősítőre, az kell is (ha nem tudod hogyan csináld, akkor keress meg egy autóhifi szerelő műhelyt).

A mélynyomódat meg nem az erősítő nyírta ki hanem a torz jel amit kapott (gondolom a loudness is be volt nyomva, meg a mély is ki volt emelve, aminek szép négyszögjel az eredménye, az meg a membránt a végkitérésben csak egy helyben tartja, a tekercs meg csak melegszik amíg el nem füstöl...)

2017. jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos egyaltalan nem ertek hozza. Azt egy "hozzaerto" kototte be anno vagyis azt hittem,hogy egy hozzaerto.
2017. jan. 8. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!