Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegben motorhiba jelzés és...

Hidegben motorhiba jelzés és nem mér sebességmérő és a km óra, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Mazda 3 2004, 1,6 benzines, pénteken, mikor -7°C volt, akkor vettem észre, hogy világít a motorhiba piktogram. Nem mért a sebesség mérő sem. Kb. 50 km után leállítottam, majd újraindítottam (tankoltam), ekkor már mérte a sebességet. Bevittem meleg parkolóba, 30 perc után, mikor már felmelegedett, eltűnt a motorhiba világítás is, majd hazamentem. Ma délelőtt ismét ua. a hiba -14°C volt éjszaka. Azt is észrevettem, hogy ha kinyitom a motorháztetőt halk kopogó hangot ad a motor alapjáraton. Jövőhéten megy szervizbe, de van vkinek ötlete, mi lehet a hiba?
2017. jan. 7. 22:00
1 2
 1/18 cselez ***** válasza:
Szerintem a váltóban lévő Km-óra jeladóba belefagy a pára és nem ad jelet sem a km-órának, sem pedig a motor vezérlő egységnek, ami emiatt kijelzi a hibát.
2017. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos szervízben nem fognak tudni segíteni, ugyanis a motorvezérlőben van hiba, ami hideg időben jön elő csak. Ugyanezzel szenvedek én is télen, nekem 2004-es, 1.4 benzines van. A sebesség jeladó az ABS jeladóval együtt van a keréknél, nem a váltóban, én is próbáltam azt ellenőrizni, annak semmi baja. A motor tetején a légszűrő házzal egybeépítve van a motorvezérlő, abban van valami hiba, elvileg javítható, neten 60.000,- Ft-ot írnak rá, Pesten van a cég, én nem csináltattam még meg. Külföldi fórumokat is olvasgattam, illetve felhívtam pár szervízt, ez típushiba sajnos 2004, 2005-ös évjáratokat érint, ha nem csináltatod meg rosszabb nem lesz, csak bosszantó ugye, hogy japán autó és ilyet produkál... Ha kétséged van, próbáld ki legközelebb, ha produkálja, pár percig melegíted a motort, nem kell több kilométert se menni, csak legyen langyos, a motorvezérlő is melegszik kicsit a tetején, újraindítás után méri a sebességet, a check engine pedig 4 indítás után elalszik, utána amíg a motor meleg lehet -20 fok, akkor se jön elő a hiba, csak ha kihűl az autó.

2018. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szia,

Köszi a válasz, közben én is megtudtam, amit írtál, mármint, hogy javítható 60 ezerért. Azt mondták 400e Ft a hardver csere, de az egyik szerviz megsúgta, hogy hol lehet javítnani (ők is oda viszik, nyilván felárat számolna fel a javíttatásért). Nekem is azt mondták, hogy nem romlik, amit sajnos cáfolok. Tavaly -5°C körül kezdte ezt a hibát mutatni és megszűnt a hibajelzés, ha már meleg volt a motor, most meg már 0°C körül is előjön, de nem mindig és nem minden esetben szűnik meg a hibajelzés meleg motornál. Erősen gondolkodom azon, hogy megcsináltassam.

2018. febr. 14. 19:00
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is először nagyobb mínuszokban kezdte, most meg màr 0-5 fok között is előjön. Melegedés utàn nàlam minden esetben 4x kell újraindítanom az autót, a hibakód akkor törlődik. Én amíg így marad, szerintem nem engedem, hogy belenyúljanak a vezérlésbe? Mi van ha hibàznak és utàna rosszabb lesz? Ezt a 3 téli hónapot àt lehet így vészelni, igaz engem is idegesít, de vêgülis A-ból B-be mindig elvisz

Ha megadnà magàt végleg, akkor ràszànom azt a 60 ezret.

2018. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Van abban is valami, amit írsz. Elvileg 2 év garanciát adnak, de könnyen ki lehet bújni a felelősség alól. Én nem ismerem a céget, nem tudom mennyire korrektek, de megpróbálok jóhiszemű lenni (bár a mai világban egyre nehezebb). Ha esetleg te előbb megcsináltatnád, légyszi írd meg a tapasztalatod, ha én csináltatom meg előbb, megígérem, hogy én is megteszem.
2018. febr. 16. 20:48
 6/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen visszajelzek én is, ha belevágok. Most év elején már nem lesz kedvem megcsináltatni, nem akarom nélkülözni az autót. Meg gondolom érdemes télen csináltatni, mert tavasztól következő tél elejéig úgysem derül ki az eredmény a melegebb idő miatt, hűtőbe meg nem igen rakják a vezérlőt kipróbálni javítás után, bár külföldi fórumon ilyesmit is olvastam.
2018. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mindenképp ősszel vagy télen kell megcsináltatni, így ki lehet kerülni a vezérlő hűtőbe rakását:). Valószínű én még jövő télre nem fogom megcsináltatni, megnézem milyen lesz a helyzet a következő télen, és annak függvényében csináltatom meg kb. 2-3 év múlva. Szerintem nem fogom 3-4 évnél tovább megtartani ezt az autót, akkor már akkora lesz az autó amortizációja, hogy nincs értelme tovább megtartani. Érdekes kérdés, hogy az eladás előtt érdemes-e megcsináltatni. Nekem is ilyen állapotban adták el (úgy, hogy nem tudtam róla), de azért mégsem akarom átvágni a következő vevőt. Majd meglátjuk mi lesz.
2018. febr. 23. 19:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Az is érdekes lehet, hogy kb. hányan nem tudnak erről a hibáról a kocsijukban, mert pl. garázsban (fűtött garázsban) tárolják és nem használják napi szinten. Kb. 2 évet tervezek én is még vele, aztán fiatalabbra váltanék, elsősorban Mazdára természetesen. Közel 3 év alatt nálam ennyi hibát produkált csak. Ha magánszemélynek adod el, mindenképp érdemes tájékoztatni, max alkualap a 60 ezres javítás, külön jó, hogy neten fent van a javító cég oldala ezzel a típushibával, így bizonyítani is lehet, hogy nem kamuzol. Kereskedő meg úgyis hibátlanként fogja továbbadni, kicsit visszatekerve az órát, de tájékoztatni mindenképp érdemes, utána reklamálni ne keressen.
2018. febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azt tudod egyébként, hogy pontosan mi a hiba oka a vezérlőben?
2018. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy ez a P0610-es hibakód, csak ezt a hibakódot tudják javítani ennél a cégnél, mondták is, hogyha más a kód, akkor nem vállalják. Gondolom neked is ez a hibakódod.
2018. febr. 26. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!