Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, hogy a generátor...

Az igaz, hogy a generátor sose fogja 100%-ra tölteni az aksit?

Figyelt kérdés
Tényleg aksitöltő kell hozzá hogy fel legyen töltve teljesen?
2017. jan. 8. 12:20
 1/9 cselez ***** válasza:

Jaj istenem! Ki mondta ezt a baromságot....

Az ólom-savas akku cellafeszültsége töltés közben folyamatosan emelkedik. 2,4 V-nál elindul a gázképződés, ami annyit jelent, hogy az akku fel van töltve.

(A formázó töltésnél szokták régen feljebb tölteni de akkor megnyitják a kupakokat mert nagyon erős a gázképződés. ilyen ma már nincs)

Tehát ez azt jelenti, mivel 6 cella van az akku 14,4 V töltési feszültségnél fel van töltve. Ha megméred az autódon járó motornál az aku sarkainál, típustól függ, de sokszor még 14,6 V-ot is tudsz mérni. Tehát....vond le a következtetést.

2017. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jééézusom..ekkora marhaságot mondtak neked? akkor most többszáz-millió autó(s) bajban van.


sok olyan országban dolgoztam, ahol nagyrészt villany sincs, nemhogy akkutöltő. Autó az van, de azok vígan gurulnak(ha van benzin)


az akksi más miatt nem töltődik fel(ha nem töltődik fel)

2017. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy jó a generátor jó minden és megyek mondjuk 200km-t. Feltöltődik az aksi. Másnap ugyan olyan hatékonysággal fog indítani, mintha sima töltővel feltöltöttem volna?
2017. jan. 8. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyire volt lemerülve az akksid, mennyi idő alatt teszed meg a 200km-t, mekkora a töltőáram útközben és mennyi energia fogy út közben stb..
2017. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 cselez ***** válasza:
200 Km. megtétele után ugyan úgy fog indulni, mintha bármilyen más módon töltötted volna fel. Mert a lényeg az, hogy fel van töltve! Hogy mivel, az tökmindegy.
2017. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valóban létezik amit írsz!

Például a Volvo kamionok kézikönyvében is írják, hogy a kamion generátora soha sem tölti 100%-ra az akkumulátort. A generátor fesszabályzója is 28 voltnál nem engedi feljebb a töltési értéket.

Magyarázatnak az akkumulátorok túltöltésének elkerülését említik.

2017. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 cselez ***** válasza:
Itt megint ellentmondásokat látok utolsó! Azt írják, hogy sosem tölti fel, de azért korlátoz 28-ra, mert elkerülendő a túltöltést?? Most akkor feltölti, vagy túltölti? 28 V a 24 V-os akku-nál az 2,33 V cellafeszültség, a gázképződés 2,4 V-nál kezdődik, tehát szerintem 28 V-al 99,9 %-ban fel van töltve az akku.
2017. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az új volvok töltése nem kicsit el van baxcsizva, hullanak is az akkuk a Volvoknál. a többi haszonjárműgyártónál nincs ilyen gond :D


Hiába van 28V töltőfeszültség, ha töltőáram nincs hozzá. A 100 Amperos és a 200 Amperos generátor is ugyanolyan feszültséggel tölt, csak a töltőáram teljesen más.


Ezért is írtam a 200km-es példához, hogy sok mindentől függ, hogy feltölti-e a lemerült akkut. Ha rendesen le volt merülve, de még beindult és a 200km-t városi/agglomerációs körülmények között teszi meg, folyamatosan világító tompítottal, fűtéssel és rádióval akkor lehet egy mezei generátorral nem fog feltölteni, mert alacsonyabb fordulaton a generátor nem fogja leadni a max töltőáramot, míg autópályán ugyanez fel fogja tölteni. Valaki számolja ki, én lusta vagyok :D

2017. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen hidegekben nem is lehet 100%, fizikai képtelenség. Az autókban az akkuk csak +20 fokban tudják a 100%-ot, onnan ahogy csökken a hőmérséklet, úgy csökken az akku teljesítménye is.
2017. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!