Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elromlott a lambda szonda?...

Elromlott a lambda szonda? (VW Bora 1.6, benzines,2003)

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy a napokban lévő -10-15 fokok miatt gyulladt ki a kipufogógáz ellenőrző lámpám a műszerfalon?

Tudom, sok oka lehet, de okozhatja azt a hideg, hogy a szonda pl. fals jelet kap a katalizátortól? Mondjuk amiatt, hogy sokáig állt kinn és azért. Mert a nagy általánosságban garázsban áll és eddig nem is volt gond vele. Vagy nincs köze hozzá?



2017. jan. 9. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
sztem nincs köze! Lényeg sajna 30-40 ezer kb? (fiat puntóban 4 éve 35 ezer volt!)
2017. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Csak még annyit hozzáfűznék, hogy azt olvastam, ingadozó alapjárat is jellemzi vagy hengerkiesés, stb. Nos ezeket nem tapasztalom. Minden normális...

Szerelőm szerint hagyjam, mert nem vészes, ilyen hidegben előfordulhat és majd kiüti géppel.

2017. jan. 9. 10:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Ajánlott olvasmány:


[link]


Nem mondom hogy ez a hiba, ez a cikk arra mutat rá, hogy milyen valós dolog lehet egy konkrét hibajelzés mögött.

2017. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a cikket!

Hát ez nem semmi.

Ezek után legyen okos az ember. Szép!

2017. jan. 9. 12:06
 5/9 anonim ***** válasza:
#3-nak! köszi! nem semmi!
2017. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, tegnap arra lettem figyelmes, hogy kialudt a lambda szonda lámpa a műszerfalon. Akkor ezek szerint mégis lehetett benne valami, hogy a nagy hideg miatt világított? Mivel most enyhébb egy picit. Hát no comment... de probléma "megoldva" :)
2017. jan. 18. 07:50
 7/9 anonim ***** válasza:
A következő hidegig... Az autó ritkán gyógyul meg magától. Nagyon ritkán.
2017. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Egy "tárgy" nem gyógyul meg. Sajnos várható, hogy ahogy eltűnt, úgy vissza is jöhet ez a jelenség egy újabb hideg visszatértével. Nem akarom elkiabálni, azonban eddig semmilyen rendellenes dolgot nem tapasztaltam az autóval. (pl. ingadozó alapjárat, változó fordulatszám, stb.) bizakodom...
2017. jan. 19. 08:35
 9/9 anonim ***** válasza:
"autó ritkán gyógyul meg magától" pedig igaz! nekem 300 km után cseréltek, majd a 13 év alatt 2* fordult elő, hogy indításkor világított a lámpa. Újra indítottam és láss csodát el aludt! Ezek szerint vannak csodák!
2017. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!