Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 vagy 1 lambdaszonda van az...

2 vagy 1 lambdaszonda van az autómban? Mennyire számít hogy nem működik/működnek?

Figyelt kérdés

Egy Skoda Fabia Combiról van szó, 1.4MPi motorral(50kw), a motorkód pedig AQW. Először is azt szeretném kérdezni, hogy mennyi lambdaszonda van benne? A második kérdesem pedig az lenne, hogy mennyire befolyásolja az autó viselkedését?

Hallottam, hogy ilyenkor megnő a fogyasztás és a teljesítmény csökken. Ha igen, érezhetően?


A valászokat előre is köszönöm. :) 20/F



2016. okt. 23. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kettő lambda-szonda van benne, egy a katalizátor előtt (szabályzó), és egy a katalizátor után (diagnosztizáló).

Nagyban befolyásolja, ha valamelyik ezek közül nem működik rendesen, pontosan ahogy írtad, teljesítmény, motor-egyenetlenség, fogyasztás.

2016. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat! És ezek a dolgok mennyire érezhetőek? A fogyasztás kb. hány literrel nő meg? A teljesítménynél 15kwról van szó vagy csak 2-3kwról? Bocsi, csak nem tudom, hogy meg e érné kicseréltetni.
2016. okt. 23. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:

először is tudd meg melyik térdelt le..és mitől.? ha három, vagy négy vezetékes, akkor lehet, hogy csak a fűtése nem működik, de a szonda igen.


javasolt kicserélni, mert a nem működő szonda hazavágja a katalizátort(is)


az én kocsimnál például az első szonda fűtése feküdt ki, de még a vizsgáig kénytelen voltam használni(nem okozott kárt)

2016. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!