Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet víz az anyósülésnél?

Mitől lehet víz az anyósülésnél?

Figyelt kérdés

2000-es évjáratú Mazda.

Nemrég azt vettem észre hogy az anyósülés felőli oldalon nagyon vizes (ilyen időben már jég), mitől lehet ez?

Plusz nem biztos hogy a kettő összefügg, de a fűtés az inkáb langyos a meleg helyett (volt ideje bemelegedni, több órás úton is langyos volt)



2017. jan. 9. 10:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
mmint a szőnyeg alatt, azaanyósülés felőli oldalon
2017. jan. 9. 11:00
 2/15 anonim ***** válasza:
nézd meg ki e van rohadva a kocsi alja, de lehet a hűtő folyadék azt látod ha nagyon fogy. de úgy gondolom a szélvédő alatti vízelvezető is ludas lehet
2017. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Beviz Elek ***** válasza:

Mert kiégett a bal hátsó helyzetjelződ.


Fűtés: a víz beáll üzemi hőfokra? Ha nem, akkor azért. Ha igen, akkor levegős. Az is lehet hogy az anyósülés előtti víz a radiátorból jön.


Víz származásának kiderítése: Ha a tanulatlan paraszti eszemre hagyatkozom, akkor felbontanám a kárpitot/közeli műanyagokat és megnézném. Ha nem látszik hogy a vízrendszeredből jönne (nem nedves a cső/radiátor), akkor valószínűleg kívülről érkezik. Locsoltatod a kocsit és látod hogy befolyik-e valahol.

Ezt már az iskolában mondták: a víz lefelé folyik a gravitáció miatt (ezért nem a Fekete erdő szívja fel a vizet a Fekete tengerből), tehát ez adjon támpontot a keresés közben.


Én azért raknék egy ezrest a vízrendszered szivárgására!

2017. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem ha nem párásodik nagyon és nem fogy a hűtővíz és nincs jellegzetes fagyálló szag akkor, inkább beázik
2017. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nem rohad az alja, vagyis eddig nem rohadt, de ezután?

Nem volt rozsdás, vezérlés-cserénél volt alvásvédelem is.

A hűtővíz nem fogy a tartályból, és csöpögést se látok bent (máramennyire én látom)

2017. jan. 9. 11:44
 6/15 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: mi az hogy üzemi hőfokra, vagyis mi az hogy a fűtés? nem, nem melegszik be, vagyis alig langyos a fűtés maxon, a motorhőfok az jó, vagyis a H meg a C között vafy egy kis idő után (bocsi, de tanulatlan józan parasztként nekem csak ennyi észre futja)
2017. jan. 9. 11:48
 7/15 anonim ***** válasza:
mivel nem fogy a hűtővíz, hogy mennyi hőt ad le az ebben az esetben teljesen mindegy. sok falevél meg hasonló dolgok eltömithették a szélvédő előtti vájut az meg minden bizonnyal befolyik az utastérbe az a oszlopnál. önts a szélvédőre valami illatos mosószert ha intenzíven érezni fogod a padlón akkor ott a baj
2017. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:

#6

A motor hűtővize szolgál a fűtésre is (plusz néha egy elektromos fűtőszál besegít egyes típusokban). Szóval ha nem melegszik üzemire a kocsid, akkor a fűtésed is csak langyos lesz.

Igen, a H és C között kell legyen félúton, sokszor jelölés is van segítségképp, bár a Mazda óracsoportokat nem ismerem. Vagy függőleges, vagy vízszintes vagy vonalas jelölés. Na, az onnan elvileg nem szabsdna mozogjon ha kocsikázol, akkor jó.


Van pár lehetőség a vízre, az említett elvezető is lehet a ludas (és a fűtést is magyarázná). A legegyszerűbb megoldás tényleg az ha bontasz és keresel, okoskodhatunk mi itt a neten.


Nekem pl ami megszivatott: az A oszlopra valamiért fel van csavarozva egy fémlap (rajta természetesen a gumi), ott beszivárgott a víz, az A oszlop aljában elrejtve egy szivacs felszívta, onnan leszivárgott a küszöb felső részébe, onnan pedig sunyi módon a lábrészhez. Végig a napfénytetőre gyanakodtam, de hiába bontottam szét, teljesen jó volt.

De olyan is volt hogy az ablak aljában lévő kis pöcök mellett (nem tudom a pontos okát hogy miért rakták oda) szivárgott, egyenesen az anyós lábtérbe.


Felülről vagy alulról ázik? Tehát a lábtérre csöpög vagy tapogatva érzed hogy alulról tocsog a víz?


Ha teljesen átázott és cumi megszárítani, akkor előkotorom neked a bp-i céget akik árulnak ilyen szigetelés, én újat raktam be

2017. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 veterán vas ***** válasza:

Ha már egyszerű paraszti logikáról beszélünk:

ha nincs elegendő meleg az autódban, annak csak annyi a következménye, hogy fázol, és kézzel kell törölgetni az ablakról a párát. A gyenge fűtés semmiképpen nem produkál olyat, hogy csak egy ponton, -az anyósülés alatt- vizes a fenéklemez.

Nézd meg jól zár-e az ajtókéder, vagy nincs-e valahol kirohadva a lemez az üvegvonaltól lefelé.

/nem lehet, hogy legutóbb az utasod kiöntött valamit?/

2017. jan. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

függőleges, nem ugrál menet közben.

Takarítás közben szőnyegeket kidobálva vettem észre, hogy "tocsog", vagyis inkább vizes, tehát nehezen észrevehető ha bent van akár a szőnyeg is, a gumi alatt meg pláne.

Nem úgy látom mintha fentről csöpögne, vagyis úgy nem látok (teszem hozzá hogy amennyire én értek hozzá) csöpögést.

Szárítani még nem próbáltam mert jég az egész, mostanában hidegek vannak errefelé, meg a 4.emeletről macerás leereszteni egy hajszárítót, gondoltam elviszem valamikir szervízbe ahova szoktam járni, legalább a forrását szűntesse meg,megszárítani meg majd ahogy tudom.

2017. jan. 9. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!