Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyárilag mocsok kemény Peugeot...

Gyárilag mocsok kemény Peugeotok kuplungja, vagy az én Partneremnél van gond?

Figyelt kérdés
8000 km-el ezelőtt cseréltettem kuplungot egy hivatalos Peugeot szervízben a 4 éves céges Partneremen (1.6 HDI 75 lóerő), de ez egy német autóhoz képest még mindig kemény. Most mentem egy barátom 2008-as Leonjával( 1.6 benzin) és a kuplungja, mint a vaj. Vélemények, tapasztalatok Peugeot kuplungokról?

2017. jan. 11. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor baj van, mert én az 1.6hdi illetve a 2.0hdi partnernek (2004 és 2013évj.) majd kirúgom a padlólemezét az 1.9tdi kuplungja után. Szinte nincs ellenállása a kuplungpedálnak gyárilag.
2017. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hát marhajó. Tényleg vigyáztam is rá a csere óta és érezni is lehetett, hogy nem sokáig volt kicsit puhább, mint a gyári. Az a 8000 km szinte semmi, főleg, hogy alig rövidtávozok az autóval.
2017. jan. 11. 22:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a munkahengert érdemes megnézni.
2017. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Legjobb kiindulási pont és munkahengert nem is cseréltek. Ennyi idő alatt a szerkezet nem mehetett gallyra, főleg nem ilyen szinten, hogy rúgja vissza a lábamat.
2017. jan. 11. 23:16
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, valami utángyártott gagyi kuplungszerkezetet raktak bele.

Nekem másmilyen peugeotom volt, könnyű volt rajta a kuplung, de egy bizonyos ponton "ugrott" egyet, amikor engedtem fel, alig lehetett emiatt csúsztatni. Másik ugyanilyen autónál tökéletesen működött.

Rengeteg cég készít kuplungszerkezetet, a leggagyibbaktól kezdve akár 4x-es áron is.

2017. jan. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez is ugrik egyet a végén és ott már tényleg kemény tartani, de a kuplung útja végig nehézkes sajnos. Megfordult a fejemben, hogy valami no name szerkezetet raktak bele, te is azt mondod, miért ne lehetne. Számlán előkeresem és megnézem, hogy mit is kaptam végül. Az ember abból indulna ki, hogy márkaszervíz megbízható, de nem ez lenne az első baklövésük.
2017. jan. 12. 08:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Magától a kuplungtól nemigen függ a kuplung keménysége.(esetleg ha dupla tárcsás szinter van alatta, de ez nehezen feltételezhető)
2017. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azon kívül, hogy nem csak fent fog, hasonló az érzés, mint egy szinternél, de hát ez csak egy partner:)
2017. jan. 12. 09:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Végére járok gyorsan, mert a bal térdemben a szalagok egy motoros esés miatt már nem lesznek a régiek, gyorsan megérzem, ha túl kemény sajnos:)
2017. jan. 12. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen Partner van , de nagyon könnyű, finom a kuplungja. 110ezer van benne de tökéletes.
2017. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!