Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a zárlatot?

Roland982 kérdése:

Mi okozhatja a zárlatot?

Figyelt kérdés
Lada 2107esembe észrevettem hogy az aksisaru szikrázikikor ráteszem az aksira. Kiszedtem a biztosítékokat és a 6.nál eltűnt a szikrázás. Utána néztem és azon a biztosítékon van a szivargyújtó, analóg óra, rádió, és a nyitott ajtó érzékelője. Ezeket ellenőriztem és nincs velük baj szóval tanácstalan vagyok.

2017. jan. 12. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az akkusaru mindig szikrazik mikor rateszed az akksira!Nincs ott semminek semmi baja
2017. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Javaslom előbb a zárlat fogalmának nézz utána.

A szikrázás nem azonos a zárlattal.

Szikrázást meg az áramkör hirtelen záródása okozza.

2017. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt magyarázzátok el nekem hogy a 6. biztosíték kivétele után miért nincs egy apró szikra se és miért nincs az a sziszegő hang amit amúgy mindig hallottam amikor szikrázott... Meg arra is kíványcsi lennék hogy ha ez nem zárlat akkor miért lett fenékzárlatos 3 aksi is egymás után mikor semmi baja nem volt annak az egy aksinak ami előtte volt bemme 5 évig. Amúgy szerintem az kicsit se normális hogy szenesre égeti a saru az aksi pólusait.
2017. jan. 12. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Távgyógyítás meg tippelgetés helyet ha ennyire zavar a jelenség miert nem viszed el rendes elektromoshoz......a már elcseszett 3 akku arabol siman futotta volna.....
2017. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Zárlat az amikor a két pont azonos potenciálon van. Ha az aksid végénél zárlat lenne kigyulladna és elégne a kábel!


Az, hogy mi mennyire szikrázik nem pontos áramerősség. Árammérővel a pontos átfolyó áram minden vezetéken lemérhető.


Három akksid azért lett cellazárlatos, mert vagy lemerült vagy túl volt töltve. Előbbinek az oka bármi lehet ami áramot vesz fel készenlétben, utóbbinak meg bármi a töltőrendszeren belül.

Minden esetben ezer meg ezer ok lehet, vidd el szakemberhez!

2017. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szegény Roland nem valami kedvesek veled :D
2017. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A saru rárakásakor azért szikrázik, mert megindul az áram, lévén van fogyasztó a rendszerben. Pl. az óra vagy hibás ajtókapcsoló, szivargyújtó. Próbáld ki, hogy egyesével, külön külön lecsatlakoztatod ezeket!

Én az órával kezdeném.

2017. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen véletlenül sem lehet a szikrázás okai az óra, rádió tápfesz köreiben található pufferkondenzátorok, amelyekbe, ha üresek, és tápra kötsz, rövid ideig (ezredmásodpercek) akár 100A körüli áramcsúcsok is lehetnek. Ha nem kellő határozottsággal rakod fel a sarut, mozgatod, akkor sercegés, szikrázás történik.

Ha meg van égetve az akkusaru, és a csavarokat nem lehet összébb húzni, akkor átmeneti megoldásnak jó nagyon vékony rézlemez csíkkal beborítani az akku kivezetését, és így ráhúzni a sarut, így már lesz esély meghúzni a csavarját. Az akkutönkremenés is erre a hibára utal.

2017. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem vidd szakemberhez
2017. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!