Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az autónak "morgó"...

Miért van az autónak "morgó" hangja egy bizonyos tempón? (Opel astra F - Part 2 )

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Már megkérdeztem ezt egyszer csak régen volt és azóta új dolog került a tudomásomra ezért újra ki írom !


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__834..


Ez az előző kérdésem !


Nos ott felmerült az a kérdés hogy csak 5. sebességfokozatban csinálja ezt amire én azt válaszoltam hogy igen de mint kiderült 4-esben nem csinálja . (mentem vele 110-ig 4-esben mert előztem és nem volt olyan hangja ) Szóval így mi egyéb tippetek van ? Még nem jött el a bűvös 20.-a hogy autó szerelőhöz menjen a drágám szóval ez mind csak tájékozódás jellegű úgyis szerelő úr fogja megnézni és megállapítani a diagnózist de addig is érdekelne mi lehet .. Édesapám autóján sajnos nem hiszem hogy ki tudjuk próbálni mert neki 125 körül csinálja és kétlem hogy ott tudna 4-esben menni az autó .


Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést kérek hogy újra ki írtam de a régi kérdésekre ritkán is jön válasz ! :D



2017. jan. 12. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány sebességes az az autó? 7? Ha nem, akkor simán kell mennie 4-ben 125km/h-t. VW Passat B3 5 fokozatú váltóval van szerelve, a végsebessége 170 km/h körül van, de 4-ben is simán megy 140-et.


A kérdésre is válaszolva: Ha csak 5-ben csinálja, akkor váltó probléma lesz szerintem. Azt mondjuk jó lenne tudni, hogy honnan jön a hang. Nem lehet, hogy egy bizonyos fordulatszám tartományban csinálja?

2017. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy megy sose próbáltuk ki :D a fordulat szám tartományt azért nem hiszem mert mentem már vele tiltásig 2-esben (érdekelt hol tilt le) és sehol se adta ki azt a hangot
2017. jan. 12. 22:31
 3/5 A kérdező kommentje:
a hang meg úgy kb előlem alólam nemtudom :D
2017. jan. 12. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ugyanazt a terhelés + fordulat kombüt más sebességfokozatokban.

Pl 4-esben meg 3-asban kis fordulatról emelkedőn gyorsítva.

5-ben ugye kisebb a fordulat, de nagyobb a terhelés, mintha ugyanott mennél 4-ben.

2017. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 joco5582 ***** válasza:

Szerintem nem valószínű a kerékcsapágy - olyanom már volt, és ott a sebesség növekedésével a morgás is nőtt.

Minél többet forgott a kerék, annál zajosabbá vált.

Viszont az is érdekes, hogy a gázpedálon érzed. Bárhogy is, szerintem más pedálon is éreznéd, ha folyamatosan rajta lenne a lábad. Éppen ezért lehet, hogy a motortartó bakok nem annyira tökéletesek és nem nyelik el a motorról jövő rezgéseket. Ráadásul 50 és 90-100 körül javarészt az ember intenzíven gyorsít.

A másik tippem a féltengelyek lennének. Ezt nálam a kormányon lehet érezni. Még nem csereérett, de lehet hogy a csapágy golyók már egy kicsit lógnak és üt az egész.

2017. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!