Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mennyi ideig szoktátok...

Ti mennyi ideig szoktátok melegíteni az autót indulás előtt?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, mindenki mást ír.. Valaki szerint ha 30mp-nel tobbet melegitem, tonkre teszem egy ido utan a motort, mas meg az ellenkezojet mondja..

2017. jan. 12. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kb Ennyit erdemes.
2017. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Őszintén én beindítom letakarítom jeget havat stb róla elszívok egy szál cigit és már kapcsolhatom is be a fűtést rajta szóval azért szeretem ennyi ideig alapjáraton hagyni tudom hogy nem tesz neki jót de úgy vagyok vele hogy az autó egy kényelmi tárgy és én szeretem ha meleg a kényelmi tárgyam :D Amúgy egy 2001-es Opel astra F-em van .
2017. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 longlife ***** válasza:
Cigi-kv alatt alapjáraton ketyeg,közben az ülésfűtés és a belső fűtés is megy..Korábbi kocsimnál megszoktam,hogy a víz hőfok mutatója billenjen ki a helyzetéből.És a víz üzemi hőfoka alatt ne gyorsulási versenyt alkalmazni.
2017. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem érdemes alapjáraton járatni a motort. Terhelés alatt fog melegedni úgyhogy el kell indulni vele.

Én indítom és megyek is.

2017. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Indítok, pár mp-et ketyeg és megyek is utamra. 4km alatt még a -15-ben is középen van a mutató.

Ha alapjáraton ketyegtetem, akkor 20 perc is kell neki.

2017. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy pont ez adta az ihletet a kérdéshez? :)

2017. jan. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Na végre, ez a cikk leírja rendesen. Mert ezen az oldalon kétféle ember van, aki rögtön ugrasztja a gépet, mert szerinte hülyeség járatni, meg az aki járatja negyed órát is. Pont nem sikerül a normálisat megtalálniuk.


Erre is külön kitér a cikk, ezt viszont tapasztalom én saját magam élőben. Sok idiótának mai napig mániája majdnem padlóig nyomott gázzal indítani, felpörgeti az egekig, majd utána is túráztatja pumpálva a gázt. Ez nem Zsiguli b#zdki.

Ráadásul olyanok is akik értenek hozzá. Faterom is ilyen, mondja, tudja, hogy nem így kell indítani az autót. Majd beül, redNÁÁÁÁ redNÁÁÁÁ redNÁÁÁ, két percig ez megy, közben recseg, kopog, nyikorog, veri szét magát a motor. Érdekes mikor én ülök bele szép tisztán jár.

Nincs miről beszélni...

2017. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha van időm, akkor 2-3 percet. Vagy ha kint maradt, és le van fagyva, akkor addig megy, amíg le nem takarítom/kaparom a jeget. A motor tutira nem fog tönkremenni, ez hülyeség. Ugyanis alapjáraton nincs terhelése a motornak. Így a kopás is teljesen minimális. Szerinted jobban szereti, mikor a kocsonyás olajjal egyből leterheled az indulással és a gyorsítással? Ha jár egy kicsit a motor, az olajnak van ideje a motorban is hígulni egy kicsit, és amiről sokan elfeledkeznek, a váltó olaj is kell híguljon egy kicsit, az is meg szokott dermedni, azért olyan nehéz váltani mikor nagy hideg van.

Az sem árt, ha van egy kis meleg az autóban. Nekem van ilyen fűtőszál benne, 3 perc alapjárat után már nem jéghideget fúj, ez is sokat számít. Ja meg benyomom az ülésfűtést is, annak is kell egy kis idő, hogy felmelegítse a bőrt.

Amúgy minden autónál így csinálom, ha dízel, ha benzines.

2017. jan. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Itt azért rugóznak a sok járatás témán, mert főleg a mai korszerű motorok tényleg alig melegszenek alapjáraton, és ilyen hidegben akár 20 percig is mehet mire valami melegséget elkezd tolni. Addig végig dús keveréket adagol, az nem ég el rendesen, az lefolyik a gyűrű mellett, lemossa a hengerfalról az olajat, belemosódik az olajba. Csinál azért bajt az.

Ha 2-3 perc után elindul finoman, párszáz méter után a terhelés miatti nagyobb hőtermelés ledolgozza azt a 20 percet mondjuk 5 perc alatt. Máris negyedére csökkent a hidegen járatási idő, miközben nem volt 4x a kopás a hidegebben terhelés miatt. Ergo előrébb vagy vele valamivel. Viszont a hangsúly a fontos, nem

elég 10 másodperc, de nem is kell 10 perc.


Jót nem fog az autónak tenni semmikép egy hidegindítás se, itt csak a jobb helyzetre törekedésen lehet javítani. Az pedig valahol a két használat között van.

2017. jan. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Olyan 2-3 percet, hidegebb időben sem többet, max. 1-2 percet tolódik.


Persze nekünk mindkét szekér dízel, azt meg jéghidegen taposni....

2017. jan. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!