Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szélvédő mosó tartálya befagyo...

Szélvédő mosó tartálya befagyott. Feloldja ha hozzáöntöttem télit?

Figyelt kérdés
Tegnap még meg se moccant annyira be volt fagyva, ma pedig jött az olvadás, és a háromnegyed része kiolvadt. Azt mind kispricceltem, de a tartály aljában még maradt egy kevés jég, úgy kb az egynegyed része. Arra ráöntöttem a téli mosót, és teletöltöttem a tartályt. szerintetek feloldja majd azt a kevés jeget? Nem fogja emiatt szétnyomni a tartályom hogy még maradt az aljában jég? Vagy forró vizet kellett volna töltenem bele? Azt nem mertem, mert attól féltem hogy a hirtelen forró az szétrepesztette volna a tartályt.
2017. jan. 13. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Önts bele langyos vizet, ha felolvadt a jég nyomasd ki az összeset.

Töltsd be a télit és nyomass előre-hátra is, hogy eljusson a fúvókákhoz is.

De ez az októberi teendő lett volna. :D

2017. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem fűtött a mosótartályod? :D

Menj be egy pláza parkolóba az elég meleg és kiolvad esetleg öntsél rá egy kis tiszta alkoholt vagy pálinkát. alkohol van patikában :D

A télimosóval az a gond az már kevert vízzel és ha a nyárira ráöntöd elégé keveset ér.

Ha a motortérben jó meleg van az is sokat segít.

2017. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akármelyik benzinkúton kapsz -40 fokos szélvédőmosót. Feltöltöd azzal és kiolvad.
2017. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
-20-assal öntöttem fel. Az aljában nem sok jég maradt amikor beletöltöttem. Van esélyem -20-assal is hogy felolvadjon?
2017. jan. 13. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
A tartály egy dolog, de ha volt lötty a szivattyúban akkor azt inkább ne erőltesd, mert leég a szivattyú motorja. Jobb, ha bemész valami zárt garázsba, amit előttem írtak, néhány órára és feloldódik minden.
2017. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem erőltettem, ki tudtam spriccelni amit lehetett. Csak a tartály aljában lévő jegek maradtak. Ehhez öntöttem a téli mosót. Amikor meg bele töltöttem a télit, utána nyomtam egy kicsit abból is hogy a csövekben a téli legyen. Előre és hátra is nyomattam.
2017. jan. 14. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!