Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Ignisek tényleg nem bírják...

Gon99 kérdése:

Az Ignisek tényleg nem bírják a telet?

Figyelt kérdés
Szomszédom mondta hogy vigyem már el x helyre mert az ő autójával nem tud és nagyon meg bánta hogy Ignist vett mert a havat egyáltalán nem bírják a régi Szuzik. Ez igaz? Apósom is ilyen autót szeretne venni ezért kérem tulajdonosok jelezzenek felém előre is köszönöm :)

2017. jan. 15. 13:22
1 2
 1/13 Donald J. Trump ***** válasza:
92%
Pont ugyanannyira bírja a havat, mint bármely más személyautó. Amelyiket nem ruházzák fel gyárilag terepjáró képességgel (a mai autók 99%-a), annak korlátozott a gázlómagassága, magyarán ha túl sok vizet (havat) kap, akkor beázások fordulhatnak elő a motortérben vagy másütt. Ez igaz az Alfa Romeótól kezdve Hondán át Volkswagenig minden márkára. Az Ignis esetében abból fakadhat a félreértés, hogy sokan terepjárónak vizionálják a hasmagassága miatt, de nem kell képzelődni: attól ez az autó még nem Land Rover, hanem közönséges, közúti használatra megalkotott jármű.
2017. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nekem régi Swiftem van, tegnap szakadó hóban földúton is meg autópályán is mentem, azon kívül, hogy lassan kellett menni, nem volt gond. Ősszel vettem rá szintén sz*rnak titulált Hankook Winter I'cept gumikat újonnan, most jól teljesítenek. Persze nem a gyári méret hanem 145/85-sek.
2017. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül sötét szomszédod lehet. Nekem is volt Ignisem, WagonR+, ezres Szwiftem, és most 1.5 ös Szwift. Soha egyik sem akadt el, persze mindegyiken kiváló hógumi volt ősztöl tavaszig.


Még annyit, hogy az Ignist, a Wagon R+-t, és a Szwifteket is gyártották összkerékhajtással is. Ezeket az állatorvosok, körzeti orvosok, és egyéb terepen dolgozók kedvezményesen vásárolhatták meg.

Sőt, a Szwiftek nem csak Opel, és Fiat emblémával kerültek a nyugati piacra, hanem Subaru márkajelzéssel is. Ez utóbbiakat csakis összkerékhajtással készítették szintén nyugatra(pontosabban dél-Amerikába)


Tehát az Ignis hógumival kimegy a világból, és még nem is kell összkerékhajtás.

Az már csak hab a tortán, hogy az én Ignácom automata váltós volt.

A szomszédod jobb ha nem vesz szuzukit. Nem neki gyártották,

2017. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

A szomszédod áramot vezessen, ne autót.

Mi az hogy "nem bírják a telet" ? Mire alapozza? Más anyagbólvan? Más a működési elve, mint egy "nem suzuki" autónak? Idióta barom. AMúgy kifejezetten a megbízhatóbbak között van, a nagy hasmagasság még előny is, nagy hóban nem ér le olyan hamar az alja.

Motorikusan pedig, ha nem a Fiat diesel van benne, még a hidegindítással sincs semmi gond.

2017. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért ne bírnák? Kicsit kifejthetné a szomszédod, hogy ezt, hogy gondolta. :D

Ha nem indul neki télen mert lemerül nála az akksi vagy hasonló az még nem az autó hibája hanem a tulajdonosé, hogy nem intézkedett ilyesmiről idpben.

2017. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha esetleg arra gondolt, hogy nagyon sz*r a futóművűk, és azért rossz a havon, abban igaza lehet, mert száraz úton is kész koporsó, ahogy billeg. De a leírásod alapján nem erre gondolt, csak valami nagy okosságot talált ki magában :))
2017. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Száraz úton is kész koporsó... Rendben, gyere le egyszer mögöttem a Puszteszeri úton, vagy a Margit utcai szerpentinen, aztán utána megbeszéljük :)
2017. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Hát tényleg egy gané az a futómű, amit aláraktak. Nem is a billegés a bajom bele, mert az nem vészes a magasságához képest, de rossz úton úgy elpattog, hogy ijesztő. Ahol az én autóimmal kényelmesen elgurulok 100-zal, ott anyám Ignise áttáncolt a másik sávba ugyanolyan tempónál. Azóta tisztelem, és papásabban közlekedek vele, ha olyanok az útviszonyok. :) De ennek a hóhoz nem sok köze van. Simán el lehet járni vele télen, sőt az átlag feletti hasmagassága még előny is, ha esetleg akkor hó lenne. A szomszéd talán nyári gumin gurul, azért nem érti, hogy miért nem megy neki a közlekedés. Vagy csak szimplán nem tud vezetni. Vagy csak sajnálta kihozni az autót, és ezért kért meg téged. :)

Amúgy ha jót akar apósod, akkor ne vegyen Ignist, nem jó autók. Egy esetben tudnám ajánlani, ha megy nyomvályús földutakon, telekre jár, ilyesmi. Ez esetben nem nagyon van alternatíva ennyiért. Én csak 1.5-öt néznék belőle.

2017. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

"Rendben, gyere le egyszer mögöttem a Puszteszeri úton, vagy a Margit utcai szerpentinen, aztán utána megbeszéljük :)"


Megbeszélhetjük, de általában meg szoktam előzni azt, aki feltart, úgyhogy lehet nem foglak követni. Bocsi.

2017. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez mit takar pontosan, hogy "nem bírja"?
2017. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!