Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Top Fuel dragster motorján...

Egy Top Fuel dragster motorjának mekkora az élettartama?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy óriási a teljesítménye, és arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyiben befolyásolja az élettartamát. Köszönöm a hasznos válaszokat!

2017. jan. 15. 23:12
 1/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Van amikor csak 400 méter.

Rosszabb esetben még annyi sem.

2017. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
naa olyan is van hogy 1 km-t elmegy önerőből :)
2017. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:
100%
Naja, akadnak üdítő kivételek is. Van amikor egy egész(!) kilométert kibír. ;)
2017. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Másodpercben, vagy méterben szeretnéd tudni?
2017. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 futam. Ha van a motorban annyi tartalék, hogy kibír még 1 futamot, az azt jelenti, hogy a teljesítményét lehet még tovább húzni - az élettartam rovására persze.

Kiskunlacházán láttam egy MZ blokkos dragbike-ot. 350 ccm és 50 vagy 60 lóerő volt asszem a tuning blokk, tehát lényegében majdnem a végletekig volt húzva. Na annak az élettartama 2 futam volt (1 futam = motormelegítés + beállás + burnout + 400 méteres menet). A 2. futam után már bombázták is szét: hengerperselyezés, dugattyúgyürűk, hajtókar és főtengelycsapáy csere.. Lényegében lenyomtak rajta egy nagygenerált két menet között :-)

2017. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) akkor nem érdemes sportautókba használni...
2017. jan. 16. 20:30
 7/8 veterán vas ***** válasza:
Már hogyne lenne érdemes. Ez a szakág erről szól. 400méter és kész. Akinek ne szimpi, az építsen rallye autót és induljon a Peking-Párizs maratonon. (az idei 13000km volt) ;)
2017. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen... ez egy szakág, látványos, durva, de rövid :(

Óriási teljesítmény-kevés élettartam

Kisebb teljesítmény-hosszabb élettartam (egyéb versenyek)

A kettő közötti balansz lenne a legjobb, egy másik "kategóriába". Mondjuk nitro-metán az biztos nem kíméli a motort...

2017. jan. 16. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!