Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumlátor! A mostani nagy...

Győzi83 kérdése:

Akkumlátor! A mostani nagy hidegben (-15 fok) pöcre indul a kocsi, de amint elindulok vele, és leveszem a gázpedálról a lábam, felvillan az akksi visszajelző és leáll a kocsi! Mi lehet a hiba és a megoldás?

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint 1 éve cseréltem akksit.

Igaz, hogy nem használom/használtam hosszabb távokra! (próbáltam már úgy is hogy a világításon kívűl mást nem kapcsoltam, még fűtést sem)

Amint kocsikázok vele kb 20 percet a hiba megszűnik! (csak nem hiszem hogy jót tesz az hogy minden kereszteződésbe ahol meg kell álljak, újra kell indítóznom a kocsit ebben a hidegben) Viszont következő alkalommal megint ugyanez.

Megoldás lehet-e, ha mondjuk 1 órán keresztül kocsikázok vele és töltődik az akksi, vagy töltőre kellene tegyem, vagy esetleg újat kellene venni?



2017. jan. 16. 10:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Most így átolvasva valóban nem az akksi lesz.

Ha az akksi lenne lemerülve, akkor be sem indulna.

Olyan, mintha hidegen nem lenne alapjárat, de fura, mert beindítás után közvetlenül van?

2017. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Full hidegen pöcre indul! Próbáltam már azt is hogy hagytam csak így járni 5-10 percig és utána csak a világítást kapcsolni, de szintén ez volt.

Újra indítani, viszont már csak úgy tudom hogy közben adogatom a gázfröccsöket!!!

2017. jan. 16. 13:37
 13/19 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy valószínűleg nem azért áll le a motor, mert felvillan a töltéslámpa, hanem azért villan fel a lámpa, mert leesik az alapjárat és leáll a motor.

Előfordulhat, hogy csak egy hőmérséklet jeladó hiba okozza ezt.

2017. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hibakód?

Először azt kéne kiolvasni. Abból ki lehetne indulni, hogy mért áll le.

2017. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ennyire sokszor újra indítod és adagolod a gázfröcsöket akkor lehet gyenge a csakrája a kocsidnak!

Gondolom szerelőhöz nem szeretnéd elvinni ezért célszerű megerősíteni a csakrákat!

2017. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet. Hőérzékelőtől kezdve az alapjárati motorig. Hozzáértés nélkül ehhez szerelő kell, nem fórumos ráolvasásos gyógyítás.
2017. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszönöm mindenkinek aki reagált a kérdésemre és bármilyen formában szeretett volna nekem segíteni, tanácsot adni!

Mások kérdéseit olvasva feltűnik, hogy sok válasz érkezik rá, de végül a valódi megoldást senki nem írja le. Én úgy döntöttem, hogy leírom mi is lett a vége:


Az autót természetesen elvittem szerelőhöz, mert azt gondoltam már az elején hogy magam nem fogom tudni ezt megoldani.

Amit a szerelő észlelt és megcsinált rajta:

A szívótorok résnyílása el volt tömődve, korom volt lerakódva, ezt kitisztította, és ezen kívül a motortérben a kipufogó tömítését kicserélte, mert az el volt égve.

Ezen kívül mást nem talált. A hiba azóta megszűnt, nem tapasztaltam egyszer sem!

Baráti áron ez 3000 Ft volt, és nem egészen 1 nap!

2017. jan. 19. 13:50
 18/19 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott. :) De nekem nem világos még most se, hogy a töltés ikon hogy függ össze ezzel... De a lényeg, hogy megszűnt a hiba!
2017. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Köszönjük a visszajelzést, örülök, hogy megoldódott a probléma.


#18:

Az összefüggés nagyon egyszerű: nem volt stabil az alapjárat, leállt a motor és álló motornál nincs töltés.

Csak a kérdező azt hitte, hogy a töltés-jel az ok és a motorleállás az okozat, pedig épp fordítva volt.

2017. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!