Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki vagy opel a jobb...

Suzuki vagy opel a jobb választás napi ingázásra, rövid távon?

Figyelt kérdés

Egyszerű kisautót szeretnék venni munkába járáshoz, mert meguntam a buszozást meg azt a rengeteg elpazarolt időt. Tömegközlekedéssel 1ó 20perc az út, ami autóval alig 15 perc lenne, mivel a 2 település között nincs közvetlen járat, hanem kell tenni 3 átszállással egy 40km-es kerülőt.


Na most autókat nézegettem swift van a családban, igénytelen jószág.. 10 év alatt alig pár meghibásodása volt, de akkor is elköhögött a szervizig a saját kerekén. Viszont Opel corsák is tetszenek.


Benzines, 1.3as autóban gondolkodom. Km pénzt ad a cég, de azért nem kellene gy benzin és olajfaló szörnyeteg.


Extrák se kellenek, nem érdekel a klíma, elektromos ablak, központi zár, hifi, stb. 10km-es odaútra? Minek! Ne legye tele mindenféle "felesleges" érzékelővel, fedélzeti számítógéppel. Megbízhatóság az ami érdekel, hogy induljon hazafele és ne kelljen szenvednem.. na meg ne álljon le menet közben, mint ahogy itt olvastam az oldalon az egyik kérdésnél.


Tud valaki ajánlani valami jó évjáratú autót, vagy azt, hogy vásárlásnál mire érdemes figyelni? kopogó zörgő futóművön, zakatoló motoron, stb kívül?



2017. jan. 16. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Melyik corsa és swiftről van szó? Mindegyikből létezik több generáció.
2017. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Corsa is jó, Swift is jó, igazából bármelyik kisautó jó, sőt egy kompakt (Astra, Focus) sem fog sokkal többet enni. Ha találsz valami érdekeset, egy megbízható szerelővel nézesd át a kocsit. Megéri azt az 5-10 ezer forintot, mert biztosan többet fog látni, mint te, még ha ki is okosítanak. Ha csak a munka miatt vennél autót, talán nincs is rá szükség. Egy robogó minden teintetben olcsóbb, de kénylmetlenebb, az kétségtelen.
2017. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó lehet a Swift és a Corsa is.


Nekem egy Mazda MX3 volt az első autóm,egyetlen extra a légzsák volt benne,de imádtam.

Könnyű,keveset fogyasztó kis rizsrakéta volt,ami soha nem hagyott cserben senkit a családban úgy jó 10 év alatt.

Mazda 323F BA 1.5 sem rossz erre a célra.

2017. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod alapján én arra tippelek, hogy a 15-20 éves korosztályt nézegeted.

A Swift lenne a jobb választás 1.3 5 ajtós kivitelben.

Az extrákra ezt tudnám jó példának hozni: Mikro nélkül is van élet :). Szóval az elektromos ablak, abs, szervó már nem számít extrának inkább alapfelszereltségnek. Amik viszont nagyon kényelmessé tudják tenni az utazásaidat. A klima is jó dolog tud lenni, főleg mikor egy hosszabb útra mennél pl nyaralás. Két település között ahogy használnád be sem érdemes kapcsolni.

Ráadásul ezeknél az autóknál az extrák nem okoznak érték növekedést.

2017. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1990-2005 ig nézegetem autókat max 250-300e-ig + erre még egy 100e-es árat számolok mint "rendberakás" esetleg vizsgáztatás.


B és C corsákat nézegettem. Bár inkább B, abból rengeteg van és olyan 250e-es ár körül mozognak. Suzukiból meg az 1.3as 3 ajtós ferdehátú swiftet 95-02es gyártmányúakat.


"elektromos ablak, abs, szervó már nem számít extrának inkább alapfelszereltségnek. Amik viszont nagyon kényelmessé tudják tenni az utazásaidat."


10km es úton engem csak az érdekel, hogy ne fagyjak meg télen és fogjon a fék. Nyaralni nem járok, szóval autóval se fogok hosszabb útra menni.


Robogót kihagyom. Autónak pont az lenne a célja, hogy télen nyáron, esőben viharban fagyban is el tudjak járni. Ne legyek vele időhöz kötve. sima autóút van a 2 település között, és reggelente van rajta forgalom.. szóval 60-70nél többet úgysem lehet rajta menni. Igazából elegem van már a -12 fokban a buszmegállóban ácsorgásból, meg attól, hogy nem tudok túlórát bevállalni mert mondjuk a telepre nem megy hétvégente céges busz csak miattunk... Robogó olcsóbb igaz, de télen, vagy egy nyári viharban biztos nem jövök vele se haza, se oda. + csak 2 kerék, ami minden számomra, csak nem stabil.


Annó kipróbáltam a robogózást, de nem fogott meg.


Nem tudom, hogy az eladók mennyire mennek bele olyanba, hogy átnézetem a szerelővel az autót vásárlás előtt.. mert ugye jelenleg nincs olyan szerelő ismerősöm, ki hétvégéjét rám áldozva eljön autót venni... + az autót se adja oda a tulaj, hogy vigyem el a szerelőmhöz átnézetni pár napra.. max ha már kifizettem és aláírtam az adásvételit. Akkor meg már késő, ha van egy motorikus probléma..

2017. jan. 16. 21:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindkét típus vállalható erre a célra. Én azt venném, amelyikből jobb állapotút találok.
2017. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A szuzukinak (valamivel) olcsóbb a fenntartása, és (valamivel) fapadosabb szerintem, bár tényleg nincs akkora különbség a 2 között.


5-10e ft-ért a szerelő nem fogja napokig nézegetni, úgy szokás ezt csinálni, hogy

1. megnézed egyszer az autót este/hétvégén amikor ráértek

2. ha tetszik, úgy gondolod, hogy megvennéd, megbeszéled a tulajjal (meg 1 szerelővel) hogy guruljatok el a műhelyhez oda kora reggel / munka után amikorra le tudod szervezni.

az átnézés max. fél óra lesz, és ha az eladó nem megy bele, valami rejtegetnivalója van -> ne vedd meg tőle.

2017. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem kell pont hetvegen autot venni, csak ki tudsz venni egy szabadnapot..

Ismerosom most adta el az F astra autojat, a vasarlo iratott vele egy papirt, hogy 1heten belul visszahozhatja ha valami gond van vele..

Egy olyan ismerosod aki ugy ahogy ert a kocsikhoz, azert kiserjen el.. :)

Erdemes megnezni az aljat, beinditas elott megnezni a motorolajat, illetve inditas utan a kipufogot, hogy kopkodi-e az olajat. Probauton meg a valtot tudod "tesztelni', hogy nem e recseg-ropog, kezifek mennyire fog, illetve a kormany holtjateka mennyi..

2017. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hello, mindenképpen a régi Swiftet ajánlanám, nekem is pont ilyen volt, csak 3 ajtós, GLS. A leírásodból következtetve neked bőven elég lesz az ezres is, 993 cm-es pontosabban és 53 lovas. A 780 kilós kasztnit játszva fogja vinni, a motor rendkívül egyszerű felépítésű, nincs mi tönkremenjen rajta,

alkatrészek hegyekben, fillérekért. A legjobb bejárós autó, országúton is meglepően fürge. Mink a haverral, 2-en, pár csomaggal Edericstől Fertőszentmiklósig végigelőztük az egész sort, ment mint a golyó.

Én tavaly áprilisban modernebb autóra váltottam, de egyszer még biztosan lesz "régi Swiftem", akár 2. autónak is. A használtautón találtam is egy példányt, amire szerintem érdemes lenne "lecsapnod" (nem tudom, melyik városból írsz):


[link]


mondjuk ez dabasi, de csak egy példa. Ha nem számít a szín, felszereltség, csak menjen és csak tankolni kelljen, akkor EZ A TE AUTÓD! A km szám nem számít a Swifteknél, de azért jó állapotban legyen! Próbaút mindenképp! Ha lehet, vigyél egy ismerőst, haver stb.

magaddal aki ért az autókhoz, hogy előre ki tudjátok szúrni, ha gyanús vmi a kocsin... üdv, remélem tuttam segíteni.

2017. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, most olvasom, hogy 1300-as autót keresel.

Mindegy, 1.3-asból is van jó sok eladó példány.

Azok 68 lovasak, de szerintem az ezres is elég lesz.

2017. jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!