Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek vidéken, vagy...

Szerintetek vidéken, vagy Bp-n járjak autósiskolába?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,egy vidéki,Pesthez közeli kisvárosban élek, de BP belvárosában, az 5. kerületben tanulok. Szerintetek hol lenne érdemesebb vezetni tanulni, a lakhelyemen,ami azért közelebb van, és kényelmesebb lenne, vagy Bp-n, ahol a pesti forgalmat kiismerve jobban megtanulnék vezetni?Mit gondoltok?
2017. jan. 17. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából attól is függ,mennyire vagy rátermett. Én Egerben tanultam, 2 hónapra rá pestre kerültem friss jogsival. Viszont úgymond szokatlan volt és hirtelen ért pár dolog, de nem hozott zavarba.. Viszont ha pesten kezdesz,nagyobb rutinnal kezded a "nagy életet" jogosítvány terén
2017. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgázni sokkal rosszabb Pesten, mint vidéken. Sok sáv, nagy forgalom, bonyolultabb kereszteződések; könnyebb hibázni.

Viszont ez előny is, hisz így oktatóval tanulhatod meg a nagyvárosi közlekedést, és így kapásból nagyobb rutinod lesz, mint sok vidéki sofőrnek.

Több vidéki ismerősöm van, aki nem mer Pesten vezetni, inkább megkerüli, vagy ha a városban van dolga, akkor inkább vonattal megy.

2017. jan. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Oktatófüggő..ha kedves, jól tanít, akkor Pesthez közel jobb, kevesebb a gondod. Ha ordítós idegbeteg, akkor is jobb a vidék, mert kevesebb a vészhelyzet, és igazából a járműkezelés a legnehezebb az eleljén. fiatal vagy, később belejössz, bárhol is tanulsz.


Én Pesten tanultam, az oktatóm csak a címet mondta, aztán evett végig. jó buli volt. szerencse kérdése minden.

2017. jan. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha teheted akkor ne Pesten tanulj. Nem az a legjobb módszer megtanulni úszni, hogy beugrasz a Dunába. Na meg a vizsgabiztosok...
2017. jan. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vidéken tanulnék a helyedben, én is ott tanultam és megkértem az oktatót, hogy menjünk pestre, kecskemétre hogy szoktam azért. Rendes volt, elvitt! Igazából ott vizsgázni nem kellemes, aztán meg be lehet szokni a városba, szépen lassan. Én is így csináltam.
2017. jan. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen a vidéket javasolnám. Legalább ennyivel is megtudod könnyíteni a saját dolgodat. Egyrészt nyugisabb, gyérebb a forgalom, előzékenyebbek az emberek, több idő jut a parkolások, technikai dolgok gyakorlására és nem a dugóban üléssel meg az araszolgatással telik el az óra nagy része. Kezdőfejjel a vezetés amúgy is elég stresszes, így hát jobb ha abból is kevesebb van.


Szerintem egyébként az sem feltétlen igaz hogy aki Pesten tanul vezetni az jobb sofőr lesz, jobban fog tudni közlekedni, jobban felismeri a különböző közlekedési szituációkat meg hasonlók. Én például Nyíregyházán tanultam vezetni, 2-3 hónapos jogosítványom volt mikor elkezdtem járni Pestre rendszeresen, 10 perc volt megszokni a forgalmat, utána mintha otthon lennék. Alkalmazkodni kell tudni ennyi. Másrészt meg meglepődtem hogy mennyi bamba sofőr van, s hogy azok milyen hülyeségeket képesek csinálni. Persze számos amatőr Ken Block is akad köztük. :D


Persze nyilvánvaló hogy Pesten bonyolultabb, nehezebb eleinte a közlekedés, az emberek is állandóan a dudát püfölik (ami számomra rém idegesítő), és nem bírom felfogni hogy mi értelme van. Sok a szabálytalanul közlekedő, ami sokszor az embert is szabálytalanságra készteti (ez egy forgalmi vizsgán akár a bukásodat is jelentheti), gyorsan kell becsatlakozni a közlekedés ritmusába is és roppant figyelmesnek kell lennünk (bár ez utóbbi mindig evidens). Általánosságban jobban tud egy Bp-i lakos közlekedni a vidéki forgalomban, semmint fordítva. De hát mindenkinek ott kell tudnia vezetni ahol lakik/dolgozik/tanul stb.. Ugyanakkor aki túl sokat közlekedik a nagy városi forgalomban könnyen elkényelmesedik. Vannak pesti rokonaim, és némely borzasztóan vezet autópályán/főúton. Baromi rossz a sávtartásuk, túlságosan pörgetik a motort, szabálytalanul előznek és sorolhatnám. De még mielőtt azt mondaná valaki hogy szidom a pestieket, ez nem igaz, mert rengeteg olyan ismerősöm is van aki meg úgy megy akárhol mint az álom. És persze a szűk családi körömben is akad olyan aki egy métert sem mer megtenni autóval Pesten.


Bocs hogy túl hosszúra sikeredett a válaszom. Egy szó mint száz, VIDÉK! Aztán utána meg majd magadtól is megszokod Pestet, majd beülteted magad mellé a faterod és kész. :)

2017. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne is a forgalom miatt félj a fővárostól, hanem a több hónapos várólisták miatt, amíg vizsgára kerülsz, meg a rendkívül elfoglalt oktatók miatt.
2017. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) alapból is inkább vidék mellett voltam, ebben ti méginkább meggyőztetek :D
2017. jan. 18. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!