Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten jóval nehezebb...

Budapesten jóval nehezebb letenni a jogosítványt, mint vidéken?

Figyelt kérdés
Pesten sokkal nagyobb a forgalom, több a sáv, agresszívabbak az autósok, sokkal több dologra kell figyelni, mint mondjuk egy vidéki kisvárosban. Ezért gondolom azt, hogy ott nehezebb, és több órát kell venniük a tanulóknak, hogy megszerezzék. Ez tényleg így van? Vagy csak én gondolom így? Vagy van erre valami törvény, hogy milyen forgalmú úton kell vizsgázni?

2016. szept. 10. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Képzeld el azt, hogy megszerzi valaki a jogosítványt Siófokon, vagy Hódmezővásárhelyen, és a friss jogosítvánnyal a zsebében Budapest legforgalmasabb helyein, egyedül kell közlekednie...

Természetesen tanulóként az egyszerűbb közlekedési szituációkban, csöndes kis városokban könnyebb levizsgázni, de az érem másik oldalán az van, hogy ott a lehetőségek híján nem tanulnak meg fontos dolgokat, és nagyon sok olyan jogosítvánnyal rendelkező van, aki évek múltán sem mer bemenni egy nagyobb városba, ahol tömeg, villamospálya, buszsávok vannak, mert ott nem tud közlekedni, fél...

Budapesten sokkal több a tanulni való, de miután a tanuló az oktató mellett megtapasztalja az ottani közlekedést, a forgalmi vizsga után sokkal több közlekedési tapasztalattal indulhat egyedül, szemben azzal, aki pl. Siófokon vizsgázott.

2016. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért ez csak részben igaz, mert bár tény, hogy a forgalomhoz hozzászoksz de a közelekedéshez nem igazán. Lámpától lámpáig haladsz szinte egyfoltában főúton, szóval van jó és rossz oldala is. Külvárosban egyébként szerintem jobb.
2016. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Arra készülj fel,hogy nem az autós iskolánál levezetett 30-40-50-60 (kinek mennyi ) órából fogsz megtanulni vezetni,hanem majd ha egyedül ülsz az autódban. Van egy mondás: "saját hibájából tanul az ember" .Ez a vezetésre is igaz. Majd ha magadra leszel kényszerülve,akkor tanulod meg. Ha buksz forgalmin majd ne keseredj el,nincs olyan,hogy neked nem való a jogosítvány. Az egész a pénzről szól. Mind oktatók,mind vizsgabiztosok részéről. De inkább az utóbbiak részéről... Sok sikert neked! ;)
2016. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Biztos, hogy lényegesen egyszerűbb megtanulni falun, vagy vidéki nagyvárosban vezetni.


Magyarországon Budapesten van a legtöbb bonyolultabb forgalmi szituáció, emellett ott van a legtöbb frusztrált és agresszív sofőr is.


Én pest megyei vagyok, de életem nagy részét budapesti forgalomban töltöm hozzá vagyok szokva a pörgős és agresszív tempóhoz.


Volt egy időszak amikor Miskolcon és Nyíregyházán kellett húzamosabb ideig vezetni, akkor jöttem rá, hogy a Budapesti vezetési kultúra vidéken igen vadnak számít, szóval ott azért jóval nyugisabbak és kevésbé idegbajosak az emberek, pedig elméletileg ott alacsonyabb az életszínvonal, mégis pont azt vettem észre, hogy mégis valahol boldogabbak és nyugodtabbak az emberek.

2016. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak csak annyit, hogy vezessen nyáron Siófokon, bár nem annyira bonyolult mint a pest, de, hogy idegőrlő az tuti. Főleg a sok araszolás, nah egy tanulónak lehet pont az kell, hogy jól megtanulja a kuplungkezelést!
2016. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

néhány ismerősöm kisvárosban tanult vezetni, ott is vizsgázott. az egyik azt mesélte, hogy egy lámpás kereszteződés is van ám..aztán amikor meghívtam ide a nyóvkerbe vendégségbe úgy,hogy biztosítom a parkolóhelyet, Tétényben letette az autóját, és bebuszozott. Azt mondta, hogy ez egy más világ.


tehát ha teheted, akkor itt Pesten, a sürüjében tanulj meg vezetni. A pedálkezelés amúgyis tökmindegy, hogy hol csinálod, de az anyázást csak itt lehet igazából megízlelni.

Anélkül nem is igazi a jogsid.

2016. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És Pesten a legforgalmasabb utakon kell tanulni, vagy vizsgázni?
2016. szept. 10. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!