Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon nagy kárt okozok ha...

Nagyon nagy kárt okozok ha nagyon rövid távokon használom a kocsit télen?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem melegszik fel 1-2 kilométer alatt egyik benzin motor se de most nagyon jeges az út és már párszor elestem a biciklivel.

Gyalog kb 15-20 perc lenne de a járda is jeges és nincs is mindenhol.

Tudom hogy a kocsi is csúszik de mint írtam, nincs nagy forgalom és lassan megyek.

Ami miatt még aggódok az az aksi hogy nem tölt rendesen ilyen rövid távon és lemerülhet a hidegben. Munka közben még kajálni is hazamegyek, mint mindenki más, tehát napi 4 indítás és összesen kb 6km.


2017. jan. 18. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baja nem lesz, csak az olajat cseréld le majd hamarabb, akár 8000 km után is.
2017. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, az aksit pedig néha estétől reggelig töltöd..ki sem kell venni a kocsiból. Indulás előtt fél percig melegítsd.


az autó van érted, és nem te vagy az autóért.

2017. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
8000km?? :D Azt elfelejtettem írni hogy csak addig járok kocsival ameddig ilyen rossz az út illetve ha nagyon hideg van.
2017. jan. 18. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi baja lenne, ez a dolga. 6 km alatt eleget tölt a generátor.
2017. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És nem a te kocsid, vagy ki fizeti az olajcserét?


"napi 4 indítás és összesen kb 6km."

Tehát egy kanyar az kb. másfél km?

Az kevés, se az akksi, se a motor, se a kipufogó nem fogja meghálálni.

2017. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi mindig is használtunk ilyen üzemmódban autókat, és soha nem volt gond, persze azért egy hónapban 1x vagy 2x legalább hosszabb útra is sor kerül.
2017. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

semmi baja nem lesz, nekem van egy autóm ami 15. éve csak rövid távozik, télen fagybna is napközben 3-4-5 ilyen indítást vészel át majd 2-6 kmt megy..

olajcsere sűrűbben, tehát ha 10e kmre van irva, és használtad mondjuk télen így akkor is 6-8e km után csere mert az árt neki.. az akksi hogy naponta indítom jobban bírja még rövid távval is, annyira hogy 15 éves a kocsi, és télen vettem bele a 3. akkut tehát gyári plusz 1 fogyott el idáig..


beindítod, vársz 10 másodpercet kb, és elindulsz nem nagy gázzal, azt kész.


Annyit árt neki hogy a pára kicsapódik a motorolajban, savassá teszi ez árt a csapágyaknak, illetve kevés benzint kever az olajhoz ami meg higitja, ezért kell a hamarabbi olajcsere azt ennyi.

2017. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően 3 dolog nem szereti ezt:

- motor: fokozott kopás, amit gyakoribb olajcserével lehet (valamennyire) megelőzni. de ettől még nem fog tönremenni, legfeljebb 10-15 éves korában jobban eszi majd az olajat

- akkumulátor: ha van rá lehetőség, ilyen viszonyok mellett én hetente 1x rátenném töltőre, de alapvetően bírnia kell(ene)

- kipufogó: mivel nem melegszik át rendesen, nem párolog belőle el a vízpára, és gyorsabban fog rozsdásodni - ezzel nem tudsz mit csinálni, ha átrozsdál, kicseréled. Ez olyan szempontból hamarabb utol fog érni, hogy ha minden télen végig így használod az autót, akkor szerintem 3 év alatt szétrozsdál a kipufogódob (ami sacc/kb kerül majd 25e ft-ba).


A gyakori, rövid hideg üzemeltetés okozhatja még az levegőellátó rendszerek (pillangószelep, EGR stb) fokozott koszolódását (és gyorsabb elhasználódását), de ezek jellemzően olcsón cserélhető/tisztítható dolgok.

2017. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen nagy kárt okozol de az autó van érted és nem te érte!

Mikor gumit füstölök akkor is nem izgat mit kap a fék,kuplung,hajtás. Ha majomra tellik veszek bannánt!

2017. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" de az autó van érted és nem te érte! "


Bár én nagyon szeretem és próbálom óvni az autómat, ebben nagyon egyet értek. Nem fogok -10 fokban 2-3 kilómétert gyalogolni, az autó meg pihen nagy békében, hiszen nem ezért perkáltam ki annyi pénzt rá.

2017. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!