Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen márkájú téli és nyári...

Milyen márkájú téli és nyári gumiabroncsot érdemes venni?

Figyelt kérdés
Daewoo Kalos 1.4 lépcsőhátú szeretett kocsimra szeretnék téli illetve nyári gumiabroncsokat venni. 155/70 R13 méretűt szeretnék. Hallottam, hogy téli guminak a Barum a legjobb vagy más márkájúnál milyen tapasztalataitok vannak?

2017. jan. 18. 22:42
1 2
 1/11 Mosqu!to ***** válasza:

Hali!


Nekem a nyári gumi annyira nem fontos,így oda általában Pirelli/Bridgestone-t szoktam vásárolni! (Mostani,amit beszereztem jó áron: PIRELLI P ZERO,17-es méret.)


És nálam a téli fontosabb,mivel Skandináv országban élek,így 2 évente cserélem! Általában tesztek (ADAC) alapján vásárolok,de nem mindig!Két márka szokott itt szóba jönni: Michelin és Dunlop. (A mostaniak: Michelin Alpin 5,16-os felniken.)


Eddig megvoltam elégedve mindig ezekkel! *kopp-kopp*

2017. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pénz kérdése.

Ne hidd, hogy akkora nagy különbség van.


Nézzük a mostani időt.

Amikor leesik pár cm hó, egy sima márkátlan gumi is megállja a helyét.

Ha van némi ónos eső, és/vagy az másnapra le is fagy, és olyan helyen jársz ahol nem takarítják az úttestet, akkor lehet kerekenként 1 millió forintos gumid is, de a jég az jég, és nem fogod tudni megfogni, ha csúszni kezd.

2017. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, a Barum nagyon jó, mi most ősszel vettünk 14-es méretben Barum téligumit, és kiválóan vizsgázott a nagy hóban és a jeges utakon is. Ami jó még, az a Fulda, Hankook (bár az drágább kicsit), Firestone.
2017. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze ha van pénz, akkor Continental, Michelin vagy Dunlop a legkirályabb gumik.
2017. jan. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Alapvetően igaz, hogy tök mindegy a gumi ha hülye a sofőr.

Nekem nyári gumik voltak fent, semmi gond nem volt velük amíg csak hideg volt. Leesett a hó meg beállt a fagy úgy már azért friss hóban nagyon szarul ment.

Felraktam a téli gumikat. Igazából annyi a különbség, hogy nem bőg a motor annyira a friss hóban, mert jobb a tapadás, meg az abs sem kapcsol be annyiszor.

De éppenséggel aki csak városban napi 20-25 perceket jár annak óvatosan vezetve a nyári is jó lehet.

2017. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem az egyiken Hankook van, ide oda rohangálni teljesen jó és nem is vészes az ára. A másikon Yokohama van, azzal sincs eddig gondom :)
2017. jan. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tomcatters ***** válasza:

Haaaat kinek mi valt be

Nekem szemely szerint nyarigumi Yokohama advan sport 225 45 r17 teli Michelin alpin 205 55 r16 :D Masik kocsin teli 185 65 r15 Fulda crystal ,nyari 185 65 r15 toyo proxes

2017. jan. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én kb csak a jelnlegi gumijaimról tudok nyilatkozni

Tehát:

a nyári 285/25/Zr21 Dunlop meglepően jó csendes is tapad is a dizáj is jó rajta csak elég drágák


a téli pedig 255/35/Zr19 Kumho, ezek is jók legfőképpen a dizjájn tetszik ebből is, könnyűek, a hóban jól tapadnak pedig elég havas/jegesek az utak errefelé

2017. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem ezek vannak, nincs velük bajom:


Nyári: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, 225/45R17, tavaly tavasszal vettem.

Téli: Michelin Alpin A4, 195/65R15, 2012 decemberében vettem.

2017. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pénz kérdése, meg hogy mennyit mész. Ha sokat, akkor érdemesebb jobb gumit venni, ha keveset, akkor valami olcsóbbat, a lényeg, hogy új legyen. Én nyáriba Pirelli PZerot használok, 19-es méretben, télen Pirelli SottoZero-t, 17-es méretben. Haverom keveset megy, neki a nyári ha jól tudom, Firestone, a téli Fulda.
2017. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!