Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Télen van értelme...

Motorosok! Télen van értelme néha megjáratni a motort?

Figyelt kérdés
Elvileg a hidegindítás és az egy helybe járatás/melegítés nem tesz jót a motorblokknak, de sokan mondják hogy mégis érdemes néha megjáratni hogy bemelegedjen. Most akkor mi a helyes? És elrakáskor érdemes tele tankolni vagy inkább csak pár deci benzint érdemes bele önteni?

2017. jan. 19. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mentem vele pár kört szombaton, lassan, mert fáztam. 1000 Suzuki GSXR. Pár liter benzin van benne, azért, hogy ne romoljon meg benne huszonvalahány liter (mások azt mondják, hogy tele kell tenni, hogy ne rozsdázzon a tank, de hiába, ha nem tartós a benzin). Szóval ezért is járattam kicsit, hogy az injektorokban ne rakódjon le a romlott benzin, meg az akkut sem szoktam töltögetni, hanem ilyenkor járatom egy kicsit. Biztos vagyok benne, hogy rosszat nem tettem, második próbálkozásra indult, pedig 2 hónapot állt, és az akku is teljes erővel tekert.
2017. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még csak most van az első telem mióta van motorom, eddig egyszer elindítottam és járattam kb 10 percet, aztán kicsit megpörgettem és leállítottam. Most kb 1,5 liter benzin van benne, de ismerős szerint tele kell tankolni hogy ne rohadjon a tank belülről. Szerintem ez hülyeség, a régi motoroknál volt rohadás (simson, jawa stb), az újabbaknál szerintem biztos le van kezelve a tank belülről. Egyébként a kereskedésbe ahol vettem ott is csak pár deci benzin volt a motorokban.
2017. jan. 19. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:

az égvilágon semmi értelme nincsen. a motornak mindegy, hogy egy hónapot áll, vagy fél évet. nem fázik meg a hidegben, mert nem élőlény.


tartós téli pihenőkor, érdemes a legmagasabb fokozatba kapcsolni, és kézzel, vagy tolással megforgatni a kereket, hogy a dugattyúgyűrűk letapadását megakadályozzuk. akkut érdemes feltölteni. indítgatni a motort teljesen felesleges.

2017. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy-két alkalommal beindítottam amióta áll, de inkább csak azért, hogy a karburátor ne száradjon teljesen ki.

A benzin azért pár hónap alatt nem romlik meg teljesen, ha télen nem mész 2-3 hónapot, annyit bírnia kellene.

2017. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs értelme indítgatni. Teljesen mindegy a motornak. Ha fém tankod tankod van, akkor tényleg érdemes teletankolni. A benzin nem romlik meg. Régen megromlott, de ma már egyrészt sokkal tisztább és finomabb a benzin, másrészt vannak benne ezt meggátló adalékok. Ha kint áll a moci, akkor az akksit érdemes kivenni és szobahőmérsékleten tölteni/tárolni, és a kipufogót ledugózni a szelepek miatt. Ennyi.
2017. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


...elindítják a gépet, majd üresben, szinte alapjáraton hosszú perceken át melegítik, és gyönyörködnek a hangjában. Sajnos ezzel csak ártanak szegény párának, mivel üresben, terhelés nélkül, hidegen futnak a dugattyúk, és fűtetlen helyen az első 5-10 percben esélye sincs átmelegedni az erőforrásnak, valamint a teljes kipufogórendszernek...


...Közben a hengerfalat kenő olajfilmréteg erősen küzd a dúsító miatt beáramló rengeteg benzinnel, vagyis nem elég, hogy a hőmérséklet nem ideális, még csak a kenés sem nevezhető annak. A hab a tortán, hogy legtöbbször nincs idő és türelem kivárni a teljes bemelegedést vagyis a gép félig hidegen, a savas kémhatású kondenzvíztől csöpögő kipufogókkal tér vissza fagyos álmába...

2017. jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!