Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi számít sok kilóméternek...

Mi számít sok kilóméternek egyes motortípusoknál?

Figyelt kérdés
Pl mennyitől érdemes venni egy choppert, vagy akár egy túramotort, stb?

2017. jan. 23. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez kicsit bonyolult... Egy jó olajjal, rendszeresen szervizelt, nem széthajtott géppel lehet, hogy jobban jársz akár 50.000 km-rel, mint egy olyannal, amit hidegen is csőgázon húztak, sz*r olajjal járt amit nem is nagyon cseréltek stb. A motor állapotából és az eladó stílusából egy picit lehet sejteni, melyik helyzet van.
2017. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor már az 50.000 km az soknak számít? Autónál az még semmi, ezért vagyok egy kicsit tudatlanabb a kétkerekű gépekkel kapcsolatba
2017. jan. 23. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Én azt mondanám, 20-25.000 km az még nem sok, 50-60.000 km az már középkorú, 80.000 km már szép teljesítmény. Ami persze nem feltétlenül jelenti, hogy hamarosan kuka a blokk, de tény, hogy a motorokat nem 2-300.000 km-re tervezik. Illetve nem is a tervezés... Inkább a felhasználás, meg a magasabb fordulatszám döntő. Autóval nem nagyon megy az ember 3.000-es fordulatszám fölött, én meg ha 5-6.000-es fordulaton csorgok a motorommal (amin 11.500 a tiltás), az még nem számít soknak. De ha írnál konkrét motort meg évjáratot, esetleg köbcentit, úgy könnyebb lenne.
2017. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50.000km egyáltalán nem sok, főleg túramotornál meg choppernél. Használt motor vásárlásnál NEM km óra állást nézünk, hanem állapotot. Át kell nézni rendesen a motort, menni vele, hallgatózni, mindent kipróbálni rajta. Nem árt ha hozzáértővel is megnézetjük, de rengeteget lehet olvasni a témában. Az biztos, hogy nem a km óra állása dönti el a jó motor kiválasztását, és a keresésénél sem kellene, hogy szempont legyen. Pontosan azért, mert Magyarországon szeretik tekergetni. Üdv.
2017. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hallottam olyan hondáról ami eredeti blokkal kihúzta több mint 700.000km-ert.


Szóval tényleg csak attól függ, hogy mennyire hajtották szét, mennyire tartották karban, mennyire figyeltek rá, no és persze a szerencse faktor is közbejátszik.


Szóval tényleg csak állapotot érdemes nézni.

Kezdőként nehéz, mert nem tudod mihez viszonyítani kipróbálásnál, ezért azt javaslom, hogy vigyél magaddal egy tapasztaltabb motorost amennyiben lehetséges.

2017. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!