Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lassabb sebességnél búgó hang...

Ókútyafáját kérdése:

Lassabb sebességnél búgó hang a motortérből, benyomott kuplung és a kormány kicsit belerezeg, mi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az autó: Daewoo Lanos 1.4 2002-es évjárat, szervós.


Az autó motorteréből búgó hang jön ki, mint ha egy zsigulival kettesben visszangednéd a gázt, vagy mint a busznak a búgása, csak sokkal halkabb. Ha lenyomom teljesen a kuplungot amikor zúg, akkor felerősödik a rezgés egy kicsit a kormányon és a kuplungon, és az az érdekes hogy inkább a utastérben hallani. Felnyitottam a motorháztetőt, ott szinte alig hallottam. Lassabb sebességnél tapasztalom, mikor elindulok, megállok, ha kanyarodok felerősödik. Van hogy alapjáraton is hallani egy picit. Ha a fűtést lekapcsolom a hang nem szűnik meg. Ha megyek vele 10-15 percet a hang csak ritkán vagy nem is jön elő.


Szerintetek mi baja lehet? Válaszokat előre is köszi!



2017. jan. 26. 08:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítő info: Ahogy fordítom a kormányt akkor erősödik a hang.
2017. jan. 27. 11:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vészesen kevés a váltóolaj szintje és már szárazon megy a váltó. 10-15 perc alatt pancsol annyi olajat, hogy elhallgasson kicsit.
2017. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha sebességben vagy, akkor a szervó még fog a főtengelyen és mivel összekapcsolva a váltó is a féltengellyel kontaktban van, felerősödhet a hang.
2017. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsai, megint én. Kinyomott kuplungnál pedig mekönnyül kicsit és kolompol. Erre tippelnék. Azért az utastérben hallod, mert a motortérbe hajolva elnyomja a hangot az erőforrás hangja.
2017. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. De csak 166 ezer km van benne. Ennyi idő alatt a váltóolajnak nem kéne elfogynia úgy tudom. Nem múlik a hang, úgyhogy szerelő lesz belőle.
2017. jan. 31. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a futásteljesítményhez lenne köze.
2017. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért majd írd meg, hogy mit diagnosztizált a szerelőd! Kíváncsi vagyok rá. :)
2017. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!