Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes A140 milyen pénztárcá...

Mercedes A140 milyen pénztárcához való?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni autót, és kinéztem ezt a Merci A140-et. Hát, mit ne mondjak. Igazi kis csajos autónak néz ki és teljesen beleszerettem a külsejébe. A belsejéhez annyira nem értek, ezért kérek véleményt. Megoszló véleményeket olvasok róla. Van aki szerint nagyon drága a fenntartása, mivel mégis csak egy luxusmárkáról beszélünk. Van aki szerint nem sokkal drágább mint bármely autóé, mivel ez a Mercédes legalja.

A kérdésem az lenne, hogy mennyi a fogyasztása? Sokszor kell szervizelni? Ha használtan szeretném akkor a régebbieket nézzem?

Olyan 300-350k körül láttam az árakat. Mennyire való ez egy átlag embernek? Vagy inkább a tehetősebb emberek válasszák ezt a kocsit?



2017. jan. 26. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A manuális váltós fogyasztása: 7,76

[link]


Az automatáé: 8,47

[link]

2017. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
ne vegyel ilyet. nekem ilyen van. Ha tehetnem azonnal eladnam. bar nem vagyunk egyformak, lehet neked bejon, de en sok jot nem tudok mondani rola.
2017. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szervízköltséget, pontosabban anyagköltséget illetően azt javaslom, hogy ezeknek nézz utána, mivel vásárlás után minimum 10-15 ezer kilométer mulva szükség lesz egyes alkatrészekre (pl olajcsere):

motorolaj, motorolaj szűrő, légszűrő, pollenszűrő

fékbetét, féktárcsa, lengéscsillapító


Vásárlás előtt tudd meg, hogy mikor volt utoljára cserélve és mikor lesz esedékes a

- vezérlés

- nyári- és téligumi

- kupplung

cseréje,

mikor volt utoljára átnézve, karban tartva az automata váltó, a klímarandszer!


Mivel már régi a konstrukció, nagyon sok szervízben vállalják és korrekt módon el is végzik a javításokat, így érdemes rákérdezni az óradíjakra és normaidőkre.

2017. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Nem önmagában azért drága, mert luxusmárka (bár belülről az első szériák szerintem hihetetlen gagyi fapados hatást nyújtanak), hanem azért, mert a Mercedes önfejűen minden problémára saját megoldást talál ki, s magasról köp a már létező autóipari szabványokra. Magyarán nem jó bele akármilyen olaj, csak amit a Merci ajánl. Ha egy alkatrész elromlik, lehet, hogy csak gyári jó a helyére. Ha javítani kell, lehet, hogy csak a márkaszervíznek lesz valamihez eszköze.
2017. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Luxusautónak azért nem nevezném ezt a kategóriát, az alkatrészek miatt sem aggódnék. Szerelőt lesz nehéz találni hozzá, el fognak hajtani a búsba, ha meglátják.
2017. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére szerelő ismerősöm van, és ha kell ő bármiben segít. Csak az alkatrészt kell megvenni.
2017. jan. 26. 16:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

300-400ezerért ne sok jóra számíts.

Itthon nem sok A-s Merci került forgalomba, amiket látsz, és tény, hogy viszonylag sokat lehet látni, azok nyugatról, használtan lettek behozva.

Ez önmagában nem lenne probléma, de átfut az autó a szokásos "nepper protokollon", követhetetlen a múltja.

Nézz meg német, osztrák hirdetéseket, hogy ott milyen áron kínálják az A-s Merciket, és mennyit futottak.

Nagyon sok a 200ezer kilométer fölötti futásteljesítmény, amiből, mire az autó Magyarországra ér, sokszor eltűnik a fele... és még néhány "apróság" is cserélve lehet (gumik, felnik, akkumulátor)

Az alkatrészek nem olcsók az autóhoz, meg kell fizetni a márkanevet is, és bizony nem kevés a problémás darab.

Néhány éve elég sokat böngésztem a hirdetéseket, olvastam véleményeket, s egy idő után feltűnt, hogy az A-s Mercik automata, fél automata váltóira kimagaslóan sok a panasz.

Egy vállalható állapotú A-s Merci ára 700-800ezer forint, és azok is 15 év körüli, sokat futott járgányok, semmi nem garantálja, hogy nem kell rá költeni jelentős összegeket rövid időn belül.

Szép autó, de akinél kérdéses a fenntartási költsége, jobb, ha nem ilyet vásárol.

2017. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Ezt az ipari hulladekot csak akkor vedd meg,ha kimerithetetlen anyagi haterrel rendelkezel.....magyarul jo vastag penztarcahoz valo!

En a helyedben nem keseritenem meg vele sem a sajat sem a szerelo baratom eletet

2017. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Szerencsére szerelő ismerősöm van, és ha kell ő bármiben segít."


Elsőként pl. egy új szerelőt találni. :D

2017. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a 3-350k inkább egy 1.3-as swift ár, mint merci.
2017. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!