Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 323 nincs szikra! Mi...

Mazda 323 nincs szikra! Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem! 7 éve vettem egy Mazda 323 BW kombit, 1.6i 1991-es évjárat. Minden napi használatban van, gyakorlatilag családtag, soha eddig sehol nem hagyott cserben. Viszont két nappal ezelőtt este haza fele jövet egyszer csak leállt a motorja, világítás műszerfal rádió minden működött de a motor leállt. Másnap gyertya ellenőrzés, szikra nincs, gyertyák újak, viszont már a trafótól az elosztóig sincs szikra, új trafó rendelés ,csere, szikra továbbra sincs. Biztosítékok elvileg jók. Sajnos a környékbeli villamossági szervizek egy-két hétre vállalnák ami túl sok idő. Egy tanyán lakunk nincs tömegközlekedés, az autó nélkülözhetetlen, ezzel járunk munkába a gyereket ezzel visszük oviba, szóval elég nagy szükségem lenne bármilyen segítségre hogy merre induljak el a hibakeresésben. Segítségeteket előre is köszönöm.



2017. jan. 27. 10:36
 1/5 Tomcatters ***** válasza:
Ha a trafo jo ,gyertyakabelek jok,akkor maga a gyujtaskapcsolo romlott el , ami rateszi a gyujtast a slusszkulcs elforditasaval :(
2017. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Találtam egy korábbi kérdést hasonló problémával, hátha segít:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__413..

2017. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ki kéne villogtatni először egy darab LED-el,hátha ad hibakódot.


Nekem egy főtengely jeladó vezetéke szakadt meg egyszer,és azért nem indult.

2017. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval eddig a következők lettek kicserélve újra: gyertyák, gyújtáskábelek, elosztófedél, rotor, trafó. A gyújtáskapcsolón minden vezeték a helyén, ráadva a gyújtást relé kapcsol, injektor tölt, önindító forog. Szikra meg sehol. A gyújtásmodulra gyanakszom még ami az elosztóba van,de nem tudom hogy lehetne letesztelni, ugyanis az új elég drága.
2017. jan. 27. 17:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Hol találom a blokkon a holtpont jeladót?
2017. jan. 27. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!